Zdieľať

Strava v tehotenstve

strava v tehotenstve
Prinášame vám tipy ako si pripraviť správny jedálniček v tehotenstve, a tiež zoznam nevhodných potravín, ktorým by ste sa mali vyhýbať.
strava v tehotenstve

Aká strava je vhodná v tehotenstve?

Zdravá strava je v tehotenstve veľmi dôležitá pre správny vývin vášho bábätka. Sú potraviny, ktoré by mala budúca mamička zaradiť do jedálnička a potraviny, ktorým by sa mala naopak vyhnúť.


Medzi základy správnej životosprávy patrí dodržiavanie pitného režimu, dostatočný príjem vitamínov a vlákniny. Do jedálnička treba zaradiť ryby, mliečne výrobky, strukoviny, ovocie a zeleninu, celozrnné cestoviny, cereálie a ryžu.


Vyhnúť by ste sa mali ťažkým a mastným jedlám, korenistým jedlám a polotovarom. Dajte si pozor na nedostatočne tepelne spracované pokrmy ako napríklad sushi, vajíčka na mäkko, tatársky biftek a podobne. Taktiež nie je odporúčané konzumovať instantné, konzervované, chemicky spracované a vyprážané jedlá alebo údeniny.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Z pitného režimu je potrebné vynechať kofeín v akejkoľvek podobe a alkohol. Niektorí gynekológovia neodporúčajú piť ani bylinkové čaje.


Budúce mamičky, ktoré sú vegetariánky alebo trpia alergiou, prípadne intoleranciou na jedlo, by si mali zostaviť jedálniček po porade s odborníkom, aby mali oni aj bábätko počas tehotenstva dostatok živín. Najdôležitejšie je držať sa pravidla, že nie je cieľom jesť za dvoch, ale jesť pravidelne, v menších množstvách a zdravo!

Pozrite si tiež, čo sme v Unione pripravili 
pre budúce mamičky a bábätká.

Martina Harsanyiova

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.