Zdieľať

Union spustil orientačný online test na odhalenie koronavírusu

Pandémia koronavírusu zmenila takmer celý svet. Už niekoľko týždňov zvádza boj s týmto vírusom aj celé Slovensko. Union zdravotná poisťovňa v týchto dňoch spustila jednoduchý online indikatívny test.

Pandémia koronavírusu zmenila takmer celý svet. Už niekoľko týždňov zvádza boj s týmto vírusom aj celé Slovensko. Union zdravotná poisťovňa v týchto dňoch spustila jednoduchý online indikatívny test. Na stránke www.koronatester.sk si môže ktokoľvek bezplatne otestovať, či má podozrenie na ochorenie COVID – 19. 

Test je jednoduchý a užívateľa sa pýta na overené príznaky koronavírusu, či jeho symptómy. Na záver testu dostane užívateľ okrem informácií o možnom ochorení aj inštrukcie s ďalším postupom, ako aj odporúčanie či je nevyhnutné bezodkladne kontaktovať záchrannú zdravotnú službu, svojho lekára, alebo ostať v karanténe. Výsledok testu je orientačný. V žiadnom prípade nenahrádza laboratórne testy alebo lekárske vyšetrenie. Pri závažných príznakoch je nevyhnutné bezodkladne telefonicky kontaktovať záchrannú zdravotnú službu.

„Aj týmto online testom sa Union zdravotná poisťovňa snaží pomáhať a meniť životy k lepšiemu. Týmto testom chceme zabrániť k zbytočnému šíreniu koronavírusu v čakárňach a ambulanciách lekárov. Rovnako je aj pre našich poistencov v čase zvýšeného rizika nákazy lepšie ak si môžu najskôr spraviť orientačný test na koronavírus bezpečne zo svojho domova. Sme spoločensky zodpovední, preto je ochrana zdravia a prevencia pre nás prioritou,“ uviedla Elena Májeková, členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne.

Údaje a overovanie príznakov je v teste založené na informáciách a pravidlách vyhodnocovania zo Svetovej zdravotníckej organizácie a zohľadňuje aj pravidlá vydané štátnymi inštitúciami v rámci Slovenskej republiky.

Ešte sme pre vás pripravili: 

Koronavírus (COVID-19): Dôležité informácie v súvislosti s jeho šírením a reakcia Unionu na aktuálnu situáciu

KORONAVÍRUS a deti: Všetko čo k danej téme potrebujete vedieť Aký má ochorenie COVID-19 dopad na vaše dieťa

 

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.