Zdieľať

Sex v tehotenstve

sex v tehotenstve
Pri normálnom priebehu tehotenstva nemusíte mať obavy počas sexuálneho styku. Zistite, ako sa mení intímny styk s partnerom počas troch trimestrov.
sex v tehotenstve

Sexuálny život v tehotenstve

Mnohé páry majú obavy, že sa ich intímny život počas tehotenstva zmení. Avšak väčšina môže mať bez obáv sexuálny život rovnaký ako predtým, pokiaľ tehotenstvo prebieha v poriadku a lekár ich neupozorní na zvýšenú opatrnosť.


Na začiatku tehotenstva môžu počiatočné nevoľnosti spôsobiť, že sa intimita medzi partnermi načas obmedzí, ale keď prečkáte prvé mesiace, všetko by sa malo vrátiť do normálneho stavu. Veľa žien má počas tehotenstva väčší sexuálny apetít, vzhľadom na zvýšenú hladinu hormónov, čo môže prispievať k lepšej kvalite intímneho zážitku.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Počas druhého trimestra, keď si žena už postupne zvyká na zmenený stav a bruško je ešte pomerne malé, si partneri môžu vychutnávať sex bez väčších komplikácií.

V treťom trimestri a koncom tehotenstva sa už situácia mierne komplikuje. Intimita medzi partnermi je náročnejšia a vzhľadom na narastajúce bruško je potrebná zvýšená vynaliezavosť partnerov na hľadanie pohodlnej polohy. V prípade, ak by ste počas sexuálneho styku so svojím partnerom pociťovala akýkoľvek diskomfort, je potrebné na to upozorniť gynekológa, ktorý vám následne odporučí čomu sa treba vyvarovať.

Pozrite si tiež, čo sme v Unione pripravili 
pre budúce mamičky a bábätká.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Hodnota vášho bývania medziročne stúpla o 18 %.
A čo vaša poistka?

Ak je poistná suma nižšia ako hodnota majetku, v prípade škodovej udalosti sa môže stať, že vyplatená poistná suma vám nebude stačiť na úplnú obnovu poistenej veci. 

Zistite, koľko by vás stálo poistenie nehnuteľnosti pri jej aktuálnej hodnote.