Zdieľať

Pohlavie dieťaťa

Pohlavie dieťaťa
V súčasnosti poznáme rôzne testy na určenie pohlavia dieťaťa. Pozrite si prehľad najpoužívanejších metód ako ultrazvuk, odber krvi či vzorka moču.
Pohlavie dieťaťa

Určenie pohlavia bábätka

Pre rodičov, ktorí sa nevedia dočkať, či ich potomok bude chlapec alebo dievčatko, má dnešná medicína niekoľko riešení. Najrozšírenejšou metódou na určenie pohlavia dieťatka je ultrazvuk. Toto vyšetrenie sa robí približne v 18. týždni tehotenstva. Pohlavie určuje vyšetrujúci lekár z obrazovky dieťatka na monitore. Táto metóda však nemá vždy 100 % výsledok. Poloha dieťatka na obrazovke nemusí byť za každých okolností ideálna a pohlavie dostatočne viditeľné.

 

Ďalšou metódou, ktorá sa používa na určenie pohlavia je krvný test z krvi tehotnej ženy. Patrí medzi najjednoduchšie a najbezpečnejšie testy na určenie pohlavia a má až 99 % úspešnosť. Je veľmi vhodný hlavne pre nedočkavých rodičov, keďže sa môže používať už od 10. týždňa tehotenstva.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Pohlavie môžeme zistiť aj pri odbere plodovej vody, tzv. amniocentézy. Neslúži primárne ako test na zistenie pohlavia. Jedná sa o invazívne vyšetrenie, ktorým vieme získať informácie o genetickej výbave dieťaťa – od pohlavia, až po možný výskyt dedičných chorôb. Včasná amniocentéza sa uskutočňuje od 11. týždňa tehotenstva, klasicky sa však vykonáva od 15. týždňa. Výsledky môžete očakávať po 2 až 3 týždňoch.

 

Novinkou na trhu je test, ktorý určuje pohlavie na základe ranného moču. Môžete si ho zakúpiť už v 10. týždni tehotenstva a jeho spoľahlivosť je okolo 90 %, niektorí výrobcovia uvádzajú dokonca až 99 %. Test sa dá urobiť v pohodlí domova a je bežne dostupný v lekárňach a na internete. Výsledky testu budete poznať už za pár sekúnd a môžete začať vyberať to pravé meno pre vášho potomka!

Pozrite si tiež, čo sme v Unione pripravili 
pre budúce mamičky a bábätká.

Union Poisťovňa

Pomohla ti táto odpoveď?