Zdieľať

Union spája hospitalizované deti s ich rodičmi

Celé Slovensko a my všetci zvádzame ťažký boj s pandémiou, ktorá na nás číha kdekoľvek. Takmer všade, no najmä v zdravotníckych zariadeniach sú preto zavedené mimoriadne opatrenia, medzi ktoré patrí aj zákaz návštev.

Celé Slovensko a my všetci zvádzame ťažký boj s pandémiou, ktorá na nás číha kdekoľvek. Takmer všade, no najmä v zdravotníckych zariadeniach sú preto zavedené mimoriadne opatrenia, medzi ktoré patrí aj zákaz návštev. No aj v tomto ťažkom a krízovom období sú v nemocniciach, žiaľ hospitalizované aj deti, ktoré v súčasnosti nemôžu navštíviť ani ich rodičia. Pobyt v nemocnici je pre dieťa, ale aj pre celú jeho rodinu náročný zážitok. Odlúčenie dieťaťa od najbližších osôb, najmä od matky pôsobí veľmi negatívne. Dieťa potrebuje nepretržite veľa lásky, porozumenia, trpezlivosti a potrebuje pocit istoty a bezpečia.

„Práve preto je mimoriadne dôležité čo najviac podporovať kontakt dieťaťa s rodinou. Rozhodli sme sa detským oddeleniam v nemocniciach po celom Slovensku darovať tablety, prostredníctvom ktorých môžu hospitalizované deti kedykoľvek komunikovať so svojimi rodičmi. My v Union zdravotnej poisťovni meníme životy k lepšiemu a veríme, že tieto tablety pomôžu hospitalizovaným deťom lepšie zvládnuť pobyt v nemocnici a odlúčenie od svojich rodičov,“ povedala Elena Májeková, členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne. Okrem tabletov Union zdravotná poisťovňa darovala nemocniciam aj ďalšie ochranné štíty na tvár pre lekárov a zdravotníckych pracovníkov, ktorí sa dostávajú do priameho kontaktu s potenciálne infikovanými.

„Každá pomoc, ktorá k nám prichádza je pre nás cenná. Toto obdobie ukázalo to ozajstné slovenské srdce. Národný ústav detských chorôb využije všetky dary transparentne a pomôžu tam kde najviac treba,“ uviedol doc. MUDr. Ladislav Kužela CSc., riaditeľ Národného ústavu detských chorôb. 

„Ďakujem veľmi pekne Union zdravotnej poisťovni za túto pomoc v podobe tabletu a ochranných štítov, ktoré budú využívať lekári detského kardiocentra,“ povedal generálny riaditeľ Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, Ing. Mongi Msolly, MBA

Týmto sa pomoc Union zdravotnej poisťovne nekončí a už v súčasnosti pripravuje ďalšie rôzne formy podpory pre zdravotníkov a ako aj pre poistencov. Aj v týchto neľahkých časoch meníme životy k lepšiemu.

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.