Zdieľať

Union pomáha bojovníkom v prvej línii proti koronavírusu

Slovensko a my všetci zvádzame ťažký boj s neviditeľným nepriateľom, ktorý môže na nás číhať kdekoľvek. V tomto ťažkom a krízovom období, aké naša krajina v novodobých dejinách ešte nezažila, stoja naši zdravotníci v prvej línií, kde denne bojujú za záchranu iných a pritom riskujú vlastné zdravie.

Darujeme 1000 ochranných štítov

Slovensko a my všetci zvádzame ťažký boj s neviditeľným nepriateľom, ktorý môže na nás číhať kdekoľvek. V tomto ťažkom a krízovom období, aké naša krajina v novodobých dejinách ešte nezažila, stoja naši zdravotníci v prvej línií, kde denne bojujú za záchranu iných a pritom riskujú vlastné zdravie.

Union zdravotná poisťovňa lekárom a zdravotníckym pracovníkom, ktorí sa dostávajú do priameho kontaktu s potenciálne infikovanými v nemocniciach po celom Slovensku, daruje 1000 ochranných štítov na tvár. Na ochranu imunity dostanú zdravotníci a dobrovoľníci vo vybraných nemocniciach aj jednorazové balíčky s vitamínmi a občerstvením.

„V týchto náročných časoch chceme pomáhať a byť solidárni s tými, ktorí pracujú v prvej línii v boji s koronavírusom. Rozhodli sme sa preto pre adresnú pomoc, ktorú sme konzultovali s nemocnicami a zisťovali ich konkrétne potreby. Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí denne pracujú v teréne za ich enormné nasadenie pri pomoci ochraňovať zdravie a životy nás všetkých,“ uviedla Elena Májeková, členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne.

„Chcem sa poďakovať Union zdravotnej poisťovni, že na nás mysleli a v tejto náročnej dobe nám pomohli ochrannými pomôckami ako aj vitamínovými balíkmi. Veľmi pekne ďakujem,“ povedal riaditeľ Onkologického ústavu sv. Alžbety doc. MUDr. Juraj Kausitz, CSc.

„Ďakujeme Union zdravotnej poisťovni za ochranné štíty a podporné balíčky pre zamestnancov a dobrovoľníkov určených na triáži, teda na mieste prvého kontaktu s ochorením COVID-19 pre zdravotnícke zariadenia patriacie do siete AGEL SK,“ povedala Martina Pavlíková, hovorkyňa AGEL SK.

Týmto sa pomoc Union zdravotnej poisťovne nekončí a už v súčasnosti pripravuje ďalšie rôzne formy podpory zdravotníkom a našim poistencom. 

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.