Zdieľať

Stanovisko spoločnosti Achmea k rozhodnutiu vlády vytvoriť jednu zdravotnú poisťovňu

Stanovisko spoločnosti Achmea_jedna ZP
Achmea, ako 100 %-ný akcionár Union zdravotnej poisťovne, a. s. (UZP), chce potvrdiť svoj dlhodobý záujem o slovenský trh v súlade so svojou stratégiou - stratégiou poisťovne, ktorá má uznávané know-how v oblasti zdravotného poistenia.
Stanovisko spoločnosti Achmea_jedna ZP

Spoločnosť Achmea, 100 %-ný akcionár Union zdravotnej poisťovne, a. s.,  sa dozvedel o  rozhodnutí vlády SR zo dňa 25. júla 2012 zaviesť unitárny systém verejného zdravotného poistenia v Slovenskej republike. Achmea vyjadruje poľutovanie nad týmto  rozhodnutím, o to viac, že o svojom postoji informovala vládu ešte pred jej dnešným rozhodnutím. V súčasnosti Achmea dôsledne analyzuje rozhodnutie vlády. 

Spoločnosť Achmea potvrdzuje svoj nezmenený postoj na tému poskytovania verejného zdravotného poistenia.

Achmea, ako 100 %-ný akcionár Union zdravotnej poisťovne, a. s. (UZP), chce potvrdiť svoj dlhodobý záujem o slovensky trh v súlade so svojou stratégiou – stratégiou poisťovne, ktorá má uznávané know-how v oblasti zdravotného poistenia.

 

Naďalej chceme podporovať rozvoj našej slovenskej spoločnosti UZP a nemáme záujem ani o predaj spoločnosti a ani o predaj jej portfólia poistencov. Ak to bude potrebné, Achmea podnikne potrebné kroky, aby ochránila obchodné záujmy UZP.

Achmea bola vždy pripravená podporiť slovenskú vládu pri jej reformných krokoch verejného zdravotného systému svojim know-how a skúsenosťami a napomôcť jej prostredníctvom kontaktov na holandských odborníkov zdravotného poistenia.

 

Achmea je najväčšia zdravotná poisťovňa v Holandsku a poskytuje služby viac ako 5,2 miliónom zákazníkov. Achmea nie je kótovaná na žiadnej burze a má silné korene v princípoch poistnej vzájomnosti. Achmea vždy preferovala dlhodobú kontinuitu a služby svojim zákazníkom nad krátkodobým vyberaním zisku. Achmea je zároveň odhodlaná rozširovať svoje medzinárodné aktivity. V Holandsku je Achmea široko uznávaná pre vysokú efektívnosť, ktorou vykonáva zdravotné poistenie. 

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.