Slovenská pobočka Groupamy sa stala súčasťou poisťovne Union

2_anjel_prst_detail_zelena

Slovenská pobočka Groupamy sa stala súčasťou poisťovne Union

Prevod poistného kmeňa poistných zmlúv neživotného poistenia a poistenia schopnosti splácať úver slovenskej pobočky medzinárodnej poisťovne Groupama do poisťovne Union je dokončený. Union kúpil Groupamu v máji tohto roka s úmyslom prijať pod svoje krídla ďalších približne stotisíc poistencov. „V roku 2021 sme kúpili Poštovú poisťovňu a našou ambíciou je aj naďalej rásť. Stáva sa z nás ešte silnejšia a väčšia poisťovňa, pre ktorú je však stále najdôležitejšia spokojnosť našich zákazníkov,“ uviedol generálny riaditeľ Unionu Michal Špaňár. Union už dva roky po sebe získal ocenenie KPMG ako poisťovňa s najlepšou zákazníckou skúsenosťou a rovnako vysokú úroveň kvality služieb chce ponúknuť aj novozískaným klientom.

Groupama mala podľa M. Špaňára dobré výsledky a efektívne fungovanie. Do Unionu prechádzajú klienti s poistnými zmluvami neživotného poistenia a poistenia schopnosti splácať úver. Ostatné životné poistenie ostáva v Groupame, pričom Groupama bude služby poskytovať nie prostredníctvom pobočky, ale cez slobodné poskytovanie služieb.

Prevod poistného kmeňa Groupamy do Unionu schválila Maďarská národná banka. Práva a záväzky klientov slovenskej pobočky Groupamy, ktorých sa prevod týka, prešli na Union, čo znamená, že títo klienti sa automaticky stávajú klientami spoločnosti Union.
„Táto zmena však nemá žiadny vplyv na trvanie či obsah poistných zmlúv alebo poistné podmienky a od klientov sa v tejto súvislosti nevyžadujú žiadne aktívne kroky. V prípade nevyriešenej poistnej udalosti sa klienti môžu spoľahnúť, že ju vyrieši a uzatvorí Union a to v súlade s ich platnou poistnou zmluvou,“ dodáva hovorkyňa Unionu Kristína Baluchová.

Union bude samozrejme s klientmi v procese integrácie naďalej komunikovať, v prípade otázok sa môžu na poisťovňu obrátiť aj prostredníctvom callcentra Groupamy, ktoré ostáva funkčné aj naďalej.

Viac informácií pre klientov Groupama vrátane najčastejšie kladených otázok nájdete na stránke union.sk/groupama

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Lucia Papanova