Zdieľať

Domácnostiam hrozí najmä vytopenie a krádež

Domácnostiam hrozí najmä vytopenie a krádež
Vedeli ste, že viac ako 30 % škôd v slovenských domácnostiach spôsobuje vytopenie bytu či domu vodou z vodovodných kohútikov, radiátorov a práčok? Vyplýva to z dlhoročných štatistík poistných udalostí poisťovne Union.
Domácnostiam hrozí najmä vytopenie a krádež

Takmer 17 % škôd majú na svedomí živelné udalosti (napr. požiar, blesk, víchrica). Vysoký podiel na škodách má aj vlámanie a krádežzariadenia domácnosti. Na vlámanie síce pripadá len každá deviata škoda  (11 %), avšak v peňažnom vyjadrení každé štvrté vyplatené euro. Nezanedbateľné sú  aj škody spôsobené na majetku a zdraví tretej strane (13 %), napr. vytopenie susedov, pád škridly na cudzie auto a pod.

 

Ak sa aj vy chystáte na niekoľko dní opustiť svoj domov, možno sa vám zíde zopár rád, ako lepšie ochrániť váš majetok počas neprítomnosti:

  • Nedávajte najavo, že byt/dom je opustený. Netreba pozastierať všetky záclony a rolety, ani informovať „priateľov“ na sociálnych sieťach o tom, kam a najmä kedy opúšťate svoj domov.
  • Poproste dôveryhodných ľudí (susedov, príbuzných, známych), aby vám z času na čas vybrali zo schránky poštu a skontrolovali byt. Ideálne vo večerných hodinách, kedy zapínaním svetiel vytvoria dojem, že je dom/byt obývaný.
  • Neuľahčite situáciu zlodejom. Netreba nechávať kľúče pod rohožkou alebo na iných, ľahko dostupných miestach. Nenechávajte doma väčšiu finančnú hotovosť
  • Zatvorte hlavný uzáver vody, prípadne aj plynu
  • Vypnite z elektriny spotrebiče, ktoré počas vašej neprítomnosti nemusia „pracovať“ (napr. TV, DVD, počítač ai.)
  • Pred odchodom sa ubezpečte, že ste vypli svetlá a uzavreli vodovodné kohútiky v kuchyni a kúpeľni
  • Ak cestujete na dlhšiu dobu, zvážte kúpu bezpečnostných dverí a zámkov
  • Škody spôsobené živelnými udalosťami, vodou, požiarom alebo zlodejmi pokryje kvalitné poistenie domácnosti, ktoré si môžete uzatvoriť v Union poisťovni pohodlne cez telefón na čísle 0850 00 33 33 alebo rýchlo a výhodne online.

Online poistenie majetku rýchlo a jednoducho z pohodlia domova

Union Poisťovňa

Pomohla ti táto odpoveď?