Zdieľať

4 otázky o Union zdravotnej poisťovni, na ktoré sa často pýtate (máj)

otazky o Union zdravotnej poistovni

Dnes vám odpovieme na 4 najčastejšie májové otázky týkajúce sa týchto tém: Monitor dychu a pohybu, Darovanie krvi, Strata preukazu poistenca, Výhody pre deti.

otazky o Union zdravotnej poistovni

 

1. Zapožičiavanie monitoru dychu a pohybu stále funguje?  

 

Vzhľadom na situáciu ohľadom ochorenia COVID-19 je poskytovanie benefitu Monitor dychu novorodenca Nanny v podobe jeho zapožičiavania dočasne pozastavené. Dočasne však našim poistencom  poskytujeme jednorazový príspevok vo výške až 30 eur na monitor dychu, ktorý si  v období od 1.4.2020 sami zakúpite.  Akonáhle sa však situácia zlepší, budeme pokračovať v zapožičiavaní monitoru dychu, tak ako doteraz.

2. Odmeňujete darcov krvi aj v tomto období?

Darcov krvi si veľmi vážime a preto ich už dlhodobo odmeňujeme. V súvislosti so zlepšením situácie ohľadom ochorenia COVID – 19, vitamínové balíčky opäť zasielame poštou. 

 

3. Čo robiť, keď som stratil alebo poškodil svoj preukaz poistenca?

V prípade straty, poškodenia alebo odcudzenia preukazu poistenca nás kontaktujte telefonicky na čísle 0850 003 333, alebo emailom na union@union.skDo 14 dní od zaevidovania požiadavky vám bude nový preukaz vystavený a zaslaný na vami uvedenú adresu. 

4. Aké výhody ponúkate novorodencom? 

Deťom preplácame doplatky za lieky a to v neobmedzenej výške. V súčasnosti máme pre každé bábätko poistené u nás limitovaný balík výhod v hodnote 100 €. Balík pozostáva zo zľavy na nákup v internetovom obchode mimulo.sk v hodnote 40€, príspevku na kurz plávania pre bábätká v hodnote 30€, v tomto období poskytujeme aj príspevok vo výške 30€ aj za nákup monitoru dychu a pohybu. 

 

 

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Hodnota vášho bývania medziročne stúpla o 18 %.
A čo vaša poistka?

Ak je poistná suma nižšia ako hodnota majetku, v prípade škodovej udalosti sa môže stať, že vyplatená poistná suma vám nebude stačiť na úplnú obnovu poistenej veci. 

Zistite, koľko by vás stálo poistenie nehnuteľnosti pri jej aktuálnej hodnote.