Zdieľať

4 otázky o Union zdravotnej poisťovni, na ktoré sa často pýtate (august)

4 otazky o union zdravotnej poistovni (august)

V článku nájdete odpovede na otázky týkajúce sa zmeny zdravotnej poisťovne: Zmena zdravotnej poisťovne, podmienky, termíny, spôsoby, výhody.

4 otazky o union zdravotnej poistovni (august)
 
V článku nájdete odpovede na otázky týkajúce sa zmeny zdravotnej poisťovne: Zmena zdravotnej poisťovne, podmienky, termíny, spôsoby, výhody.
 

Dokedy mám čas na zmenu poisťovne?

Pre zmenu poisťovne od 1.1. 2021 je potrebné podať prihlášku najneskôr do 30.9.2020. V tento deň musíme mať u nás vašu vyplnenú a podpísanú prihlášku.

V prípade, ak podáte prihlášku po tomto dátume, poistencom sa stanete až k 1.1.2022. 

Ako môžem zmeniť súčasnú poisťovňu?

Súčasnú poisťovňu je možné zmeniť viacerými spôsobmi. Najpohodlnejším spôsobom zmeny je vyplnenie online prihlášky. Ďalší zo spôsobov, ako zmeniť poisťovňu je prihlášku vytlačiť, vyplniť, podpísať a doručiť na naše kontaktné miesto. 

Ďalší spôsob zmeny je telefonát na naše zákaznícke centrum na číslo 0850 003 333, kde vám naši kolegovia so zmenou poisťovne radi pomôžu.

Kedy sa stanem vašim poistencom?

V prípade, ak prihlášku podáte do 30.9.2020, našim poistencom sa stanete k 1.1.2021. Ak však prihlášku na zmenu podáte po tomto dátume, poistencom sa stanete až k 1.1.2022. 

V priebehu decembra vám zašleme váš preukaz poistenca a prihlasovacie údaje do online pobočky a mobilnej aplikácie. Platné však budú až od 1.1.2021.

Môže moje dieťa využívať benefity, ak je poistencom Unionu, avšak ja mám ešte len podanú prihlášku na zmenu poisťovne?

Ak je vaše dieťa našim poistencom, môže využívať výhody ako napríklad 100 eur na zuby ročne, doplatky za lieky, balíček 100 eur pre bábätko (monitor dychu, príspevok na plávanie, zľava na nákup novorodeneckých potrieb)

Martina Harsanyiova

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.