Zdieľať

Bratislavské seniorky a seniori môžu využiť zľavy na služby Centra aktívneho starnutia

zľavy v centre aktívneho starnutia
Myslíme aj na seniorky a seniorov – v Bratislave môžu využívať služby unikátneho Centra aktívneho starnutia. Naši poistenci a poistenky majú v tomto centre päťdesiatpercentnú zľavu na desaťtýždňové pohybové programy.
zľavy v centre aktívneho starnutia

Výsledky rozsiahlych štúdií vykonávaných v ostatných rokoch u seniorov a senioriek v Európskej únii preukázali, že pravidelná pohybová aktivita minimálne strednej intenzity výrazne prospieva ľuďom vyššieho veku po fyzickej i psychickej stránke.
Pri zníženej telesnej aktivite rýchlejšie klesá sila, redukciou počtu svalových vlákien ubúda objem svalstva a objavujú sa ďalšie degeneratívne zmeny v celom pohybovom systéme vrátane kostí a kĺbov.

Súčasne klesá kvalita aj koordinácia pohybov a rýchlosť svalovej kontrakcie. Nedostatok pohybu môže v kombinácii s rizikom sociálneho vylúčenia pôsobiť na kvalitu života a zdravia seniorov značne negatívne.

V Bratislave vznikol projekt Centrum aktívneho starnutia (CAA). Ide o kompetenčné centrum pre pohybovú aktivitu, prevenciu a podporu zdravia seniorov, financovaný v rámci programov cezhraničnej spolupráce Slovenskej republiky Rakúska.

„Sme veľmi radi, že v spolupráci s Centrom aktívneho starnutia v Bratislave majú naše poistenky a poistenci od päťdesiat rokov možnosť absolvovať pravidelnú a individuálne nastavenú fyzickú aktivitu, ktorá znižuje riziko ischemickej choroby srdca a mozgovej mŕtvice, cukrovky, vysokého krvného tlaku, rakoviny hrubého čreva, rakoviny prsníka a depresie,“ uvádza Mirka Jurčáková z programov zdravia Union zdravotnej poisťovne. „V našej poisťovni na seniorov a seniorky nezabúdame, veríme, že tento unikátny program im pomôže udržiavať sa v čo najlepšej fyzickej a psychickej pohode, pričom môžu využiť cvičenia v telocvični či v bazéne pod dohľadom kvalifikovaného odborného personálu.“

V Centre aktívneho starnutia sa odborníci a odborníčky venujú prevencii a liečbe funkčných porúch pohybového aparátu u klientely nad päťdesiat rokov. Využívajú moderné vyšetrovacie a liečebné metodiky, ktorých hlavným cieľom je odstránenie príčin porúch a obnova funkcie pohybového aparátu. Preferujú holistický prístup, pričom kladú dôraz na prispôsobenie terapeutických postupov individuálnym potrebám klientely.

Poistenci a poistenky Union zdravotnej poisťovne majú v Centre aktívneho starnutia v Bratislave zľavu 50 % na desaťtýždňové pohybové programy:

Komplexný cvičebný program pod dohľadom kvalifikovaného fyzioterapeuta alebo fyzioterapeutky pre začiatočníkov aj pokročilých, ktorý ponúka komplexnú rekondíciu a podporu zdravia vďaka kombinácii cvičenia v bazéne a v modernej telocvični navrhnutej špeciálne pre ľudí nad päťdesiat rokov.

Rehabilitačný program v bazéne aj v telocvični pod dohľadom kvalifikovaného fyzioterapeuta pre tých, ktorí majú bolesti chrbta, kolien alebo trpia ochorením, ktoré ich obmedzuje. Nevládzu teda tak, ako kedysi a chcú to zmeniť.

„Záujemcov a záujemkyne najprv dôkladne vyšetrí lekár, okrem štandardných meraní ich čaká aj EKG a krvný odber na stanovenie aktuálnej hladiny cholesterolu, glukózy a triacylglycerolov. Podľa výsledkov lekár poistenkám a poistencom odporučí zloženie pohybového programu zodpovedajúce zdravotnému stavu a telesnej zdatnosti,“ dodáva hovorkyňa poisťovne Union Kristína Baluchová. „Zaregistrovať sa treba na stránke Centra aktívneho starnutia, zľavu 50 % získajú naši poistenci a poistenky pri predložení preukazu poistenca. Nový turnus cvičení začína už 6. februára a je oň veľký záujem.“

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.