Zdieľať

Finanční riaditelia spoločnosti Achmea si na Slovensku a v Grécku vymieňajú pozície

Po piatich rokoch pôsobenia v slovenskom Unione, ktorý je dcérskou spoločnosťou holandskej firmy Achmea, bol CFO René Scholten od 1. júla 2022 vymenovaný za finančného riaditeľa (CFO) gréckej poisťovne Interamerican. U nás ho nahradí Murat Erzincanli, ktorý doteraz v tejto poisťovni pôsobil ako finančný riaditeľ a to od roku 2018. Miesta si teda vymenia už zajtra.

„Som hrdý na mnohé úspechy Unionu, ktoré dosiahol v posledných rokoch. V poisťovni Interamerican som už mal možnosť stráviť niekoľko dní a určite je to, rovnako ako Union, veľmi zaujímavý podnik s jasnou a výraznou ambíciou. Naozaj sa teším, že aj ja budem môcť v nasledujúcom období prispieť k jeho rozvoju,“ povedal odchádzajúci finančný riaditeľ Unionu René Scholten.

René Scholten, zdroj: Union

Robert Otto, člen výkonnej rady spoločnosti Achmea: „Hlavnou výhodou zmeny pozície Reného Scholtena a Murata Erzincanliho je, že ich znalosti sa využijú na inom mieste v organizácii, čo je vynikajúcou príležitosťou na výmenu získaných skúseností. Aj v mene Michala Špaňára (CEO Union) a Yiannisa Kantorosa (CEO Interamerican) by sme sa chceli poďakovať Renému a Muratovi za ich prácu v posledných rokoch a popriať im veľa úspechov v ich nových funkciách a pracovnom prostredí.“

Murat Erzincanli, zdroj: Union

Obe poisťovne, Union aj Interamerican, ponúkajú na svojich trhoch neživotné, zdravotné a životné poistenie.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.