Zdieľať

Union poisťovňa prevzala časť poistného kmeňa Aegon

Union poisťovňa sa dohodla na prevode viac ako 18 000 poistných zmlúv slovenskej pobočky poisťovne Aegon Maďarsko.

Čo bude nasledovať?

Tento prevod klientov s poistením majetku čaká momentálne na súhlas regulačného orgánu. Portfólio neživotného poistenia predstavuje poistenie nehnuteľnosti.

Poistné podmienky prevedených poistných zmlúv ostávajú nemenné aj po prevode. 

„Prevzatie celého neživotného poistného kmeňa slovenskej pobočky poisťovne Aegon zapadá do dlhodobej stratégie rastu Union poisťovne v oblasti majetkového poistenia. Túto obchodnú transakciu berieme s rešpektom a spokojnosť novozískaných klientov bude pre nás na prvom mieste. V poisťovaní domov a domácností máme dlhoročné skúsenosti a pre klientov z Aegonu sme pripravení poskytnúť servis a služby na vysokej úrovni, ako sú na to už roky zvyknutí aj naši vlastní klienti,“ povedal riaditeľ Sekcie komerčného poistenia a člen predstavenstva Union poisťovne Tomáš Kalivoda. Ako ďalej doplnil, transakcia zahŕňa viac ako 18 000 poistných zmlúv.

V nasledujúcich mesiacoch ostane rovnaký aj servis klientskych zmlúv. Klienti Aegonu môžu naďalej využívať doterajšie kontaktné údaje a ich servis bude tiež zabezpečovať ich sprostredkovateľ. V budúcnosti budú môcť títo klienti využiť na servis na ktorejkoľvek z takmer 40-tich pobočiek Union poisťovne na Slovensku.

Klienti, ktorých zmluvy prechádzajú do Union poisťovne, budú po nadobudnutí právoplatnosti vopred o všetkom informovaní.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.