Za aké obdobie môžem požiadať o odklad splatnosti preddavkov? Aký je nový termín splatnosti?

O odklad splatnosti preddavkov možno požiadať iba pri preddavku za mesiac marec 2020. Pôvodný termín splatnosti preddavkov za marec 2020 je v mesiaci apríl 2020. Nová právna úprava umožňuje odložiť splatnosť tohto preddavku a to najneskôr do 31.07.2020.

Vláda SR môže v budúcnosti svojím nariadením posunúť splatnosť preddavkov aj za ďalšie nasledujúce mesiace. Informácie o ďalších prípadných odkladoch splatnosti preddavkov budeme zverejňovať na našej webovej stránke.

Dôležité pre zamestnávateľov: Zamestnávateľovi nezaniká vykazovacia povinnosť, takže je naďalej povinný v zákonnej lehote predkladať mesačný výkaz preddavkov. Odklad splatnosti sa týka iba preddavku v časti za zamestnávateľa (10 %) a preddavok v časti za zamestnanca (4 %) je povinný uhradiť v riadnom termíne splatnosti.

Pomohla ti táto odpoveď?