Prečo je potvrdenie o absolvovaní dentálnej hygieny tak dôležité, ak chcem požiadať o preplatenie dentálnej hygieny?

Toto tlačivo je veľmi dôležité, ak si chcete uplatniť dentálnu hygienu v rámci zubného benefitu. Pred návštevou u svojho dentálneho hygienika si prosím toto potvrdenie vytlačte. Nájdete ho na tejto stránke.

Po absolvovaní dentálnej hygieny ho dajte potvrdiť svojmu zubárovi, alebo dentálnemu hygienikovi.

Pri nahrávaní žiadosti o preplatenie dentálnej hygieny ho nezabudnite naskenovať ako prílohu spolu s pokladničným dokladom.

A prečo je toto tlačivo tak dôležité? Dentálna hygiena sa môže uplatniť v rámci nášho zubného benefitu aj u nezazmluvneného poskytovateľa a tým pádom sa nikdy nevykazuje. Na pokladničnom doklade chýbajú vaše identifikačné údaje a keďže sa dentálna hygiena nevykazuje od poskytovateľa voči Union zdravotnej poisťovni, jediný kontrolný mechanizmus, že ste na tej dentálnej hygieny boli práve vy, je toto potvrdenie.

Pomohla ti táto odpoveď?