Je potrebné žiadať o vrátenie doplatkov za lieky? Je potrebné doložiť doklady o zaplatení?

O úhradu doplatkov za lieky nemusí poistenec, ktorý spĺňa kritériá zaradenia do výpočtu doplatkov za lieky žiadať a nemusí ani doložiť doklady o úhrade. Všetky údaje potrebné pre určenie nároku a výpočtu sumy zdravotná poisťovňa eviduje vo svojom informačnom systéme.

Zdravotná poisťovňa v lehote do 90 dní od ukončenia daného štvrťroka automaticky uhradí sumu, o ktorú bol zákonom stanovený limit spoluúčasti prekročený poštovou poukážkou alebo prevodom na bankový účet poistenca.

V prípade, že v danom štvrťroku je výška úhrad za doplatky za lieky, o ktorú je limit spoluúčasti prekročený menšia ako 3 €, poisťovňa za daný štvrťrok nebude túto sumu uhrádzať. Poistenec však o túto sumu nepríde, poisťovňa ju automaticky pripočíta k úhrnnej výške úhrad za ďalší štvrťrok.

Pomohla ti táto odpoveď?