Zdieľať

Poistili sme prvý elektrický kamión

poistili sme prvý elektrický kamión
Prvý eletktrický kamión na slovenských cestách sme poistili práve u nás.
poistili sme prvý elektrický kamión

Tichá prevádzka, nulové emisie a dojazd až 300 kilometrov. Na slovenské cesty prichádza prvý elektrický kamión, ktorý okrem reflektovania na snahy o udržateľné riešenia v doprave dokáže zastrešiť distribúciu tovaru s celkovou hmotnosťou súpravy až 44 ton. Plne elektrické vozidlo značky Volvo FM Electric 4×2 T  sme poistili práve u nás. O zelené iniciatívy máme dlhodobý záujem a ponúkame unikátne možnosti poistenia aj podnikateľom.

„Rastúce povedomie o environmentálnych problémoch, ako sú zmena klímy a znečistenie životného prostredia, vedie k zvýšenému dopytu po udržateľných riešeniach. Prispieť k tomu sme sa rozhodli aj my a veríme, že náš príklad bude inšpirovať ostatných,“ vysvetľuje Richard Ballabáš, konateľ dopravnej spoločnosti TITRANS, ktorá vozidlo prevádzkuje.

K téme udržateľnosti máme blízko aj vďaka inšpirácii materskou spoločnosťou Achmea, ktorej podnikanie v Holandsku aj v iných krajinách sveta reaguje na zmeny klímy prostredníctvom zavádzania udržateľných riešení a podporuje viacero environmentálnych iniciatív. „Z našej strany nejde len o formálny krok zastrešenia poistenia. Skutočne veríme, že udržateľné riešenia treba podporovať a dúfame, že počet elektrických vozidiel bude na Slovensku narastať,“ konštatuje Tomáš Kalivoda, člen predstavenstva Union poisťovne.

Prvý elektrický kamión automobilky Volvo je vybavený najmodernejšími technológiami a poskytuje pohodlie a bezpečnosť na cestách. Do prevádzky bol zaradený začiatkom januára, jazdiť bude pre spoločnosť  Jaguar Land Rover vo svojom výrobnom závode v Nitre.

Martina Harsanyiova

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.