Zdieľať

Poistenie zaplatíte už aj cez QR kód

Od 4. júna 2013 umožňuje Union poisťovňa ako prvá poisťovňa na Slovensku platiť za poistenie pomocou QR kódu. Tento moderný spôsob platby môžu v súčasnosti využiť klienti online cestovného poistenia.

Za online poistenie od Union poisťovne môžu klienti platiť už aj pomocou QR kódu. „Stali sme sa tak prvou poisťovňou na Slovensku, ktorá umožňuje svojim klientom platiť za poistenie ešte jednoduchšie – naskenovaním štandardizovaného QR kódu PAY by square, ktorý obsahuje všetky dôležité informácie, potrebné k pohodlnej, bezpečnej a rýchlej platbe za poistenie,“ hovorí o novinke Union poisťovne riaditeľ priameho predaja Marek Kopča.

Jednotný štandard platenia pomocou QR kódu PAY by square prijala za svoj Slovenská banková asociácia (SBA) a do praxe ho budú postupne zavádzať všetky banky na Slovensku. Vďaka tomu majú klienti online cestovného poistenia od Union poisťovne možnosť uhradiť poistné jednoduchým nasnímaním QR kódu a potvrdením platby prostredníctvom mobilnej aplikácie svojej banky. QR kód sa vygeneruje automaticky po uzatvorení poistenia na stránke www.union.sk a je aj súčasťou elektronického platobného príkazu, ktorý obdrží klient e-mailom v podobe PDF súboru.

Ako zaplatiť za poistenie cez QR kód

  • Stiahnite si mobilnú aplikáciu vašej banky, ktorá podporuje platby pomocou QR kódov
  • Priamo z obrazovky/monitora alebo z PDF platobného príkazu si nasnímajte, resp. naskenujte QR kód, ktorý sa automaticky vygeneruje po uzatvorení online poistenia a obsahuje všetky platobné informácie
  • Potvrďte platbu prostredníctvom mobilnej aplikácie banky

Kto môže platiť pomocou QR kódu

  • Klienti Slovenskej sporiteľne prostredníctvom mobilnej aplikácie Platby
  • Klienti UniCredit Bank prostredníctvom mobilnej aplikácie BankAir
  • Klienti Prima banky prostredníctvom aplikácie Peňaženka
  • Ostatné banky v súčasnosti pracujú na implementácii platby cez QR kód do svojich aplikácií

Martina Harsanyiova

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.