Zdieľať

O zdravie sa starajú najmä mladé ženy, dokazuje to aj rekordná počúvanosť podcastu Zdravé reči

mladá žena počúva podcast
Až stodvadsať odborníkov a odborníčok slovenského zdravotníctva prispelo k tvorbe unikátneho obsahu o zdraví a prevencii. Náš podcast Zdravé reči dosiahol tento mesiac rekordných tristotisíc stiahnutí, čím sa zaradil medzi špičku slovenských zdravotníckych projektov tohto formátu. Zaujímavosťou je, že podcast oslovil najmä ženskú časť populácie vo veku od 28 do 34 rokov.
mladá žena počúva podcast

„Náš podcast Zdravé reči oceňujú najmä mladé ženy, v štatistike počúvanosti ide až o sedemdesiatštyri percent,“ potvrdzuje hovorkyňa Unionu Kristína Baluchová. „Na sociálnych sieťach dostávame srdečnú spätnú väzbu, ktorá sa často týka aj osobných skúseností s niektorými lekármi, čo nás, samozrejme, veľmi teší. Zároveň veríme, že si náš podcast obľúbia aj muži, ktorí vo všeobecnosti pristupujú k prevencii menej zodpovedne. Práve rozhovory s odbornou verejnosťou v tejto oblasti ich môžu o jej dôležitosti presvedčiť a zbaviť ich zbytočných predsudkov či obáv z prípadných preventívnych vyšetrení.“

Medzi spíkrov a spíkerky podcastu, ktorého hlavnou ambíciou je kontinuálne budovať povedomie o zdraví a proaktívny vzťah k prevencii, patrí napríklad onkogynekológ MUDr. Ladislav Masák, primárka ambulantného oddelenia NÚSCH MUDr. Ivana Šoóšová, alebo známy búrač gastromýtov doc. Ladislav Kužela.

„V rámci podcastu Zdravé reči sa venujeme širokému spektru ochorení. Vytvorili sme príspevky o ženskom zdraví, vývine detí, populárne boli aj rozhovory s ortopédmi či fyzioterapeutmi. Okrem znalostí o rôznych chorobách a o tom, ako ich príznaky rozoznať, sa však venujeme aj tomu, ako im predchádzať,“ vysvetľuje riaditeľka sekcie zdravotného poistenia Elena Májeková motiváciu pokračovať v úspešnom projekte aj naďalej.

Zvučné mená slovenských špičkových odborníkov sa týkajú aj sesterského projektu Zdravá duša, ktorý sa sústreďuje na oblasť duševného zdravia. Svojich poslucháčov a poslucháčky si získal nahrávkami o úzkostiach, sebaláske, toxických vzťahoch či OCD (obsedantno-kompulzívna porucha).

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.