Zdieľať

Union sa prvýkrát zapojil do iniciatívy #GivingTuesday

Union a giving tuesday
GivingTuesday (29. november) je deň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky. Mottom spoločnosti Union je meniť životy k lepšiemu a aj preto sa zamestnanci a zamestnankyne Unionu rozhodli pri príležitosti tejto svetovej iniciatívy spustiť viacero filantropických aktivít
Union a giving tuesday

„V sídle našej firmy sme urobili zbierku sladkostí, kávy a čaju pre Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov v Stupave. Naši zamestnanci a zamestnankyne sa chopili aj príležitosti dobrovoľníctva,“ vysvetľuje riaditeľka ľudských zdrojov Tatiana Sýkorová.
„Teší nás, že aj keď sa do iniciatívy zapájame prvýkrát, stihli sme zorganizovať aj charitatívny trh chránených dielní, ktoré zamestnancom aj okoloidúcim priblížia dôležitú tému sociálnej inklúzie.“

Kúpou vianočných darčekov a iných drobností zamestnanci Unionu podporili chránené dielne Vstúpte, n.o., Dom svitania, OZ Inklúzia, Topart a chránenú dielňu Prvosienka.

„Vo všeobecnosti nemáme radi nákazlivosť, pri dobrých skutkoch sme sa však potešili rýchlemu a intenzívnemu šíreniu,“ dodáva hovorkyňa Unionu Kristína Baluchová. „Dobré skutky v Unione touto iniciatívou nekončia, pokračujeme v projekte Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok, Stromček prianí a tiež v zbierke pre útulok opustených zvierat.“

Čo je #GivingTuesday ?
#GivingTuesday sa koná každoročne v utorok po Dni vďakyvzdania v USA. Je odpoveďou na nákupný ošiaľ počas Black Friday a Cyber Monday, známych už aj na Slovensku.

Myšlienka je taká jednoduchá a silná, že sa za pár rokov rozšírila do vyše stopäťdesiat krajín, spojila viac než 50 tisíc organizácií a milióny ľudí po celom svete.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.