Zdieľať

Aký je rozdiel medzi pripoistením kritických chorôb a poistením onkologických chorôb?

rozdiel medzi pripoistenim kritickych chorob a onkologickych chorob

Viete, aký je rozdiel medzi poistením kritických chorôb a poistením onkologických chorôb? Prečítajte si nášho sprievodcu poistením onkologických chorôb a zistite viac.

rozdiel medzi pripoistenim kritickych chorob a onkologickych chorob

Union predstavil prvé samostatné poistenie onkologických chorôb na Slovensku. Pre mnohých klientov však prinieslo viac otázok ako odpovedí. Je náhradou poistenia kritických chorôb ponúkaného najčastejšie v rámci životnej poistky? Aké sú základné rozdiely, a čo majú tieto poistenia spoločné? V tomto článku vám objasníme odpovede na vaše otázky, predstavíme podrobne nové poistenie, a poradíme vám, ako spraviť to najlepšie rozhodnutie.

 

Čo majú poistenia spoločné

Poistenie onkologických chorôb, rovnako ako pripoistenie kritických chorôb, znižuje negatívny vplyv ochorenia na váš rodinný rozpočet. To znamená, že pri diagnóze ochorenia vám poisťovňa vyplatí peniaze podľa dohodnutých zmluvných podmienok. Tu sa všetky podobnosti končia.

 

Základné rozdiely

Poistenie kritických chorôb pokrýva široké spektrum ochorení. Zabezpečí Vám finančnú pomoc v prípade srdcového infarktu, sklerózy multiplex, zlyhaní obličiek a ďalších ťažkých chorôb vrátane rakoviny. Spravidla sa uzatvára formou pripoistenia k životnému poisteniu – je teda určené na dlhodobé krytie počas života.

Poistenie onkologických chorôb je zamerané len na ochorenia spojené so zhubnými a nezhubnými nádormi. Zmluva sa uzatvára na ohraničené obdobie piatich rokov s možnosťou predĺženia platnosti. Keďže ide o samostatné poistenie špecializované len na onkologické ochorenia, oproti poisteniu kritických chorôb predstavuje cenovo prístupnejšiu alternatívu na zabezpečenie sa pre významnú časť závažných ochorení. Poistenci Union zdravotnej poisťovne automaticky získavajú na poistenie zľavu 20 %.

 

Poistné krytie pre poistenie onkologických chorôb

V rámci tohto poistenia si môžete vybrať z troch balíkov:

 1. Basic – kryje najčastejšie zhubné nádory.

 2. Plus – kryje všetky zhubné nádory.

 3. Extra – kryje všetky zhubné i vybrané nezhubné nádory.

Každý balík poistenia môžete uzatvoriť na poistnú sumu do výšky 100 000 EUR. Navyše, v rámci všetkých balíkov si klienti môžu zadarmo overiť stanovenú diagnózu a liečbu u nezávislého zahraničného experta.

 

Výhody poistenia onkologických chorôb

 • Poistné plnenie až do výšky 150 % dohodnutej poistnej sumy,

 • poistenie detí do 18 rokov zadarmo v rámci poistnej zmluvy rodiča,

 • možnosť uzatvoriť poistenie aj bez zdravotnej dokumentácie,

 • možnosť platiť poistné aj v mesačných splátkach,

 • zľava 20 % pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.

 

Poistné plnenie v prípade ochorenia

Financie pri poistení onkologických chorôb sú vyplácané postupne od momentu stanovenia diagnózy až po jednotlivé fázy liečby. Pozrite sa, aké poistné plnenie by získal poistenec pri dohodnutej sume 50 000 EUR.

 

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.
Fotka od ......

Záver – odporúčania

Ak sa chcete zabezpečiť pre prípad väčšiny závažných ochorení, zvoľte si pripoistenie kritických chorôb v rámci životného poistenia. Takáto kombinácia znamená kompletné krytie vrátane úmrtia v dôsledku úrazu aj choroby. Aj keď si za tieto riziká priplatíte, budete mať vyššiu šancu, že v prípade rôznych ochorení alebo úrazov získate od poisťovne finančnú kompenzáciu. 

Ak však chcete platiť nižšie poistné a obavy máte len z rakoviny, odporúčame poistenie onkologických chorôb. Sami si určíte, aké nádorové ochorenia si poistíte a rovnako si prispôsobíte aj výšku poistnej sumy. Peniaze získate vtedy, keď ich najviac potrebujete a poistné môžete zaplatiť aj v mesačných splátkach.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

 • iPhone 14;
 • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
 • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

 • Udržateľné investície a obchodné operácie.
 • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
 • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
 • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
 • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
 • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
 • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.