Ako sa postarať o svoje psychické zdravie počas karantény? S Unionom to doma zvládnete

Slovensko sa ocitlo vo výnimočnej situácii, akú nikto z nás nikdy predtým nezažil. Karanténa, či dlhé zdržiavanie sa osamote má výrazný vplyv aj na naše duševné zdravie. No a práve starostlivosť o psychické zdravie je teraz omnoho dôležitejšia, než kedykoľvek predtým.

Sme vystavení náročnej situácii, musíme sa vyrovnať s obmedzeniami a novými situáciami, nad ktorými sme donedávna nemuseli ani premýšľať. Union zdravotná poisťovňa preto prichádza v spolupráci s uznávaným psychológom a členom Ústredného krízového štábu SR Robertom Krausem so sériou videí, ktoré sú venované práve ochrane duševného zdravia.

„Snažíme sa meniť životy k lepšiemu a obzvlášť tejto ťažkej dobe, ktorú všetci prežívame je to mimoriadne dôležité. Nikomu z nás neprospieva karanténa a odlúčenie od ľudí. Cieľom videí je poradiť ľuďom ako sa postarať o svoje psychické zdravie v čase trvania karantény a všetkých mimoriadnych opatrení, ktoré majú výrazný vplyv na naše životy. Verím, že séria videí, ktoré prinášame pre ľudí im pomôže prekonať nápor na psychiku,“ povedala Elena Májeková, členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne. Ako ďalej doplnila, videá sa budú venovať témam ako práca z domu, vzťahom, významu fyzickej aktivity pre naše zdravie, relaxácii, rodičom a deťom v izolácii, či sociálnej izolácii.

„Venovať zvýšenú pozornosť psychickému zdraviu je v aktuálnej situácii reflektujúcej ochorenie COVID-19 viac než len dôležité, nakoľko práve psychika významne ovplyvňuje našu imunitu a teda celkovú obranyschopnosť organizmu, ale aj celkové vnímanie vzniknutých situácií, ktoré si vyžadujú pozornosť zo strany mnohých jednotlivcov. Zdravie – telesné aj duševné je neodmysliteľnou súčasťou nášho každodenného fungovania a preto je priam až žiadúce priblížiť oblasť psychického zdravia širšej verejnosti.  Zmena stereotypu, sociálna izolácia, nadmerná vnútorná tenzia či frustrácia významne vplýva na naše psychické prežívanie a preto som veľmi rád, že sa Union zdravotná poisťovňa rozhodla investovať čas a pozornosť práve do prevencie duševného zdravia a tým prispela aj k ochrane telesného zdravia a celkovej životnej pohody,“ uviedol psychológ Robert Krause.

Všetky videá bude možné postupne nájsť na webovej stránke Union zdravotnej poisťovne, rovnako aj na facebookovej a youtubovej stránke Unionu.

Union zdravotná poisťovňa pravidelne prináša zaujímavé informácie pre širokú verejnosť na témy týkajúce sa duševného zdravia.