Zdieľať

Výtlky na cestách. Kto mi preplatí škody na aute?

Už ste mali niekedy poškodené auto kvôli výtlkom na ceste? Tak nám dáte za pravdu, že je to zbytočne nepríjemná situácia. Našťastie je tu pre vás pripoistenie proti výtlkom k vášmu PZP od Union poisťovne. Čo vám teda preplatí a ako postupovať?

Trvalé následky stretu s výtlkom

 

Medzi najčastejšie škody spôsobené výtlkmi patrí, samozrejme, poškodenie pneumatík, diskov, kolies… Časté je však aj narušenie geometrie, poškodenie tlmičov a podvozku, záber môže dostať aj náprava a dokonca aj brzdový systém. Prečítajte si viac o tom, čo všetko sa môže s vaším autom stať po blízkom stretnutí s výtlkom.

 

Prvá pomoc pre vozidlo

 

Čo teda robiť, keď vám do cesty vošiel výtlk a vaše autíčko si to odnieslo? Postupujte ako pri nahlasovaní poistnej udalosti z PZP. Poistnú udalosť môžete nahlásiť jednoducho a rýchlo cez internet vyplnením krátkeho formulára.

 

Ak sa s nami chcete stretnúť osobne, radi vás privítame v jednom z našich kontaktných miest. Pokiaľ je škoda na vašom aute taká, že nemôžete pokračovať v jazde, prípadne potrebujete akokoľvek pomôcť, nezabudnite, že máte k dispozícii aj nonstop asistenčnú službu. Asistenčná služba k balíkom PZP Optimum a Excellent vám pomôže s odťahom vozidla, výmenou defektu, prípadne vám poskytne náhradné vozidlo.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Na prepoistenie do Union zdravotnej poisťovne vám zostáva

  • 00 dní
Prejdite do zdravotnej poisťovne s dlhodobo najspokojnejšími poistencami.