Zdieľať

Tip pre dovolenkárov: Zaočkujte sa proti žltačke a encefalitíde

V letnom období, najmä počas dovolenky, odporúčame kvôli zvýšenému riziku zvážiť očkovanie proti proti žltačke a encefalitíde.

Ak sa chystáte v lete na dovolenku, má zmysel zvážiť nepovinné očkovanie. Z našich skúseností vyplýva, že slovenským dovolenkárom sa oplatí zvážiť najmä očkovanie proti hepatitíde A a B a proti kliešťovej encefalitíde.

Pred cestou do zahraničia zvážte očkovanie proti žltačke

O hepatitíde typu A sa často hovorí ako o chorobe špinavých rúk. Je to vírusové ochorenie, ktoré napáda pečeň. Vírus sa z tela vylučuje stolicou a pri nedodržaní dostatočnej hygieny, napr. neumyté ruky po návšteve toalety, sa vírus hepatitídy A rukami šíri ďalej. Rizikom sú aj kontaminované potraviny či nápoje. 

Hepatitída typu B je tiež infekčné vírusové ochorenie, ktoré sa prenáša najmä sexuálnym stykom a krvou, napr. pri poraneniach, keď sa vírus dostane do krvného obehu človeka.

V zahraničí je riziko nákazy hepatitídou A a B vyššie v krajinách či oblastiach s nižším štandardom hygieny, napr. v Afrike, Ázii ale aj v niektorých krajinách strednej a východnej Európy. Ak sa nechcete vystaviť riziku ochorenia hepatitídou A a B, odporúčame vám zvážiť očkovanie kombinovanou vakcínou proti žltačke typu A aj B. 

Viete o tom, že Union zdravotná poisťovňa uhradí svojim poistencom nad 16 rokov príspevok na každú z troch dávok očkovacej látky TWINRIX ADULT vo výške 50 %?

 

Pri dovolenke na Slovensku pozor na kliešte

Len nedávno preletela slovenskými médiami informácia, že niekoľko ľudí sa nakazilo nebezpečnou kliešťovou encefalitídou. Ide o akútne ochorenie, ktoré postihuje centrálny nervový systém človeka – hovoríme o zápale mozgových blán a mozgu. Prejavuje sa vysokými horúčkami, malátnosťou a bolesťami hlavy. Pri komplikovanejšom priebehu môže pacient trpieť trvalými následkami a výnimočne ochorenie končí smrťou. Šíriteľom vírusu encefalitídy je kliešť, ktorý však môže infikovať domáce zvieratá a preto zdrojom ochorenia môže byť aj surové mlieko a mliečne výrobky. 

Ak sa chystáte stráviť dovolenku na Slovensku, túrami a výletmi v lesoch, pohybom v lúčnom poraste či v parkoch, účinnou ochranou proti kliešťovej encefalitíde je očkovanie.

Poistenci Union zdravotnej poisťovne starší ako 1 rok majú nárok na finančný príspevok na každú z troch dávok očkovacej látky proti kliešťovej encefalitíde vo výške 50%.

 

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Stiahni si ....

Martina Harsanyiova

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.