Batman, Flynn a James Bond si poistili svoje vozidlá v Unione

Zachraňujú nevinných, aj celý svet. No ani jedného z nich si nevieme predstaviť bez špeciálnych vozidiel či oblekov. Koľko by stáli v reálnom živote poistky akčných filmových hrdinov? V Unione sme to spočítali!

Polka dedičstva na havarijné poistenie pre Batmobile

Bruce Wayne jazdí autom s vyčíslenou hodnotou 926 676 eur. Ani táto závratná suma nezabraňuje Brucovi pritlačiť plynový pedál na maximum. Jeho vozidlo si tak vytrpelo nejeden „škrabanec“. Keby si Batman zažiadal o poistenie v poisťovni Union, museli by sme ho vyhodnotiť ako rizikového klienta.

„Pán Wayne má už pokročilý vek a navyše, podľa našich informácií, naposledy spôsobil škodu v roku 2016, kde za tri minúty zdemoloval štyri osobné autá a vážne poškodil jednu loď. Jeho besnenie za volantom zastavil až Superman, ktorý jeho Batmobil otvoril ako konzervu,“ vypočítava Peter Fafalák, vedúci oddelenia vývoja produktov poistenia motorových vozidiel v poisťovni Union.

Preto bude musieť siahnuť hlboko do vrecka svojho obleku a ročne zaplatí za plné havarijné krytie 114 444,49 eur. V cene má okrem rizika havárie, živelného poistenia (častá jazda v útrobách jaskyne s vodopádom) a odcudzenia (naposledy mu ho odcudzil a hackol Mr. Penguin) aj úmyselný požiar. Cena havarijného poistenia samozrejme môže ešte mierne narásť, vzhľadom na rastúci počet poistných udalostí.

Suzuki 996cc si Sam Flynn poistí už za 91 eur

Sam Flynn, známy z filmu Thron Legacy, najazdí so svojou motorkou Suzuki 996cc množstvo kilometrov a prechádza aj do inej dimenzie. „Na našej pobočke mu vieme ponúknuť PZP za neuveriteľných 91 eur, keďže za posledné dva roky nespôsobil žiadnu škodu,“ hovorí poisťovňa. Pri havarijnom poistení však Flynn veľmi neušetrí – nakoľko hodnota jeho na mieru prerobenej motorky je približne 51 000 eur, zaplatí 4 283 eur ročne. V cene má však okrem havárie, živelného poistenia aj riziko krádeže, ktoré by v bratislavských uliciach asi veľmi ocenil…

Bez rozbitého Aston Martin by to nebol 007

Jedným z najrizikovejších klientov strieborného plátna  je bezpochyby James Bond. História jeho poistných udalostí by zruinovala nejednu poisťovňu. Navyše, jeho veterán Aston Martin DB 5 z roku 1967, je jedným zo siedmich na svete a má hodnotu asi 4 635 000 eur.

„Musíme brať do úvahy, že v ňom má akceleračné bomby,“ uvažujú odborníci z poisťovne. Ročne ho preto havarijná poistka vyjde na 180 313 eur a obsahuje všetky obvyklé riziká ako napríklad havária, živel a odcudzenie. „Keďže ide o  agenta jeho veličenstva, dostal by od nás v cene aj krytie voči teroristickým a vojenským útokom, ak sa napríklad rozhodne miešať do politických záležitostí na Blízkom východe, alebo v Severnej Kórei,“ uzatvárajú trojicu mimoriadnych poistných ponúk v poisťovni Union.