Aký význam má poistenie majetku a ako si ho poistím?

Len málo vecí je v živote človeka tak dôležitých ako jeho vlastné bývanie. Pre väčšinu je to najväčšia položka, akú kedy zainvestovali, ale hlavne je to domov.

Každý vlastník nehnuteľnosti vie, že byt alebo dom, to nie sú len štyri steny a strecha nad hlavou. Sú to hodiny a hodiny postupného budovania miesta, ktoré sa stalo domovom. Postupného dopĺňania vybavenia, hľadania nábytku, ktorý sa k vám hodí a ktorý plní svoj účel. Aj preto chceme mať svoj domov chránený a zaspávať s vedomím, že nech sa stane čokoľvek, naša poistka to zariadi.

Plávajúca podlaha je fajn, kým to nie je myslené doslovne

Či už bývate v byte, alebo v dome, občas môžu nastať situácie, ktoré nedokážeme ovplyvniť. Povodne pravidelne trápia mnohé oblasti Slovenska a keď si už človek myslí, že na piatom poschodí paneláku sa ho to netýka, tak ako na potvoru praskne hadica pračky, ktorá vytopí nielen komplet celý byt, ale aj susedov pod vami.

Kto  ešte nezažil situáciu, keď mu litre vody poškodili nielen steny, ale aj podlahu, zničili strop susedov na nižšom poschodí a vyskratovali tie najdrahšie spotrebiče,  nedokáže plne oceniť ten pocit úľavy, keď si človek uvedomí, že jeho poistka to celé preplatí.

Majetok  však neničí len voda, v dnešnej dobe, žiaľ, nemáme núdzu ani o prejavy vandalizmu a krádeže, škody spôsobené voľne žijúcimi zvieratami. A nič tak nedokáže znehodnotiť byt a jeho vybavenie ako poriadna dávka dymu. Poistenie vám dokáže nahradiť aj rozbité sklo, prípadne si môžete pripoistiť zodpovednosť za škodu (vytopení susedia budú oveľa menej mrzutí!) alebo garáž či inú nehnuteľnosť.

Aký je rozdiel medzi poistením nehnuteľnosti a majetku?

Ako napovedá už názov, poistenie nehnuteľnosti sa vzťahuje na nehnuteľnosť ako takú. Tie povestné štyri steny a strecha nad hlavou, jednoducho to, čo tvorí základ vášho domova. Poistenie nehnuteľnosti veľmi často vyžaduje banka, ale vhodné je pre každého. Lebo škody na nehnuteľnosti majú len jednu spoločnú črtu – všetky sú mimoriadne finančne náročné na nápravu.

Na druhej strane, poistenie majetku vám chráni vybavenie domácností – elektrospotrebiče, nábytok, teda všetko to, čo ste si postupne kupovali a čo by ste už v prípade obyčajného vytopenia museli opäť kupovať za tisíce eur.

Je , samozrejme, len a len na vás, pre ktoré poistenie sa rozhodnete, ale ak sa rozhodnete postiť si v UNION poisťovni nehnuteľnosť aj domácnosť, automaticky dostanete zľavu 5 %.

Poistite si svoj majetok ľahko, rýchlo a online

V poisťovni UNION sme si vedomí ceny vášho času, preto vám ponúkame možnosť poistiť si svoj majetok online. Nielenže nebude potrebná žiadna obhliadka, ale navyše ušetríte až 25 %!