Zdieľať

Aké pripoistenia k PZP sa určite oplatia?

Povinné zmluvné poistenie vás nechráni pred všetkými situáciami, ktoré môžu nastať. Prečítajte si o najvýhodnejších pripoisteniach, ktoré môžete k vášmu PZP uzatvoriť.

PZP je pre nás všetkých doslova „povinnou jazdou”. Je preto prirodzené, že hľadáme to najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie pre svoje auto. PZP vám, samozrejme, v mnohých prípadoch pomôže, nepokrýva však všetky situácie, ktoré môžu v súvislosti s motorovým vozidlom nastať. Keď nemáte havarijné poistenie pre váš automobil, pripoistenia k PZP od Unionu sa vám naozaj oplatia. Čo všetko si môžete pripoistiť?

Kto ešte nemal rozbité čelné sklo?

Rozbitie čelného skla je veľmi častým problémom, s ktorým sa môžete stretnúť aj niekoľkokrát do roka. Stačí jeden kamienok a za nové čelné sklo musíte zaplatiť až niekoľko stoviek eur. Preto pre vás máme pripoistenie skla, ktoré kryje výhľadové sklá (čelné, zadné a bočné) auta proti zničeniu a poškodeniu.  

Obľúbené výtlky

Každý rok sú (ne)obľúbenou témou verejnosti aj médií. Prejde zima a po radosti z teplejšieho počasia a výletov do prírody sa k nám vráti aj prekážková dráha na ceste, vyhýbanie sa jamám a výtlkom či nejaké tie odreté disky, defekty a návštevy servisu spojené s úpravou geometrie auta. Pripoistiť si môžete aj škody spôsobené výtlkmi, teda poškodené disky, pneumatiky a aj geometriu vozidla.

Pozor, zver!

Prírodu najradšej obdivujeme mimo cesty. Pripoistiť k vášmu PZP si môžete aj stretnutie so zverou, ktoré kryje náklady na nápravu škôd spôsobených práve takýmto nepríjemným stretnutím.

Pripoistenie úrazu vodiča

Vďaka pripoisteniu úrazu vodiča vám hradíme odškodnenie v prípade trvalých následkov úrazu, smrti v dôsledku úrazu alebo denné odškodné počas hospitalizácie. Môžete si vybrať až z troch balíkov tohto pripoistenia v rôznych výškach krytia.

Či sneží, či prší, vaše auto je chránené

Už sa nemusíte obávať živelného vyčíňania, keďže pripoistenie proti živlom kryje škody, ktoré na vašom aute spôsobí napríklad požiar, krupobitie, víchrica, povodeň alebo záplava, či dokonca úder blesku, zemetrasenie a zosuv pôdy.

Ako uzatvoriť PZP?

Pre viac informácií o povinnom zmluvnom poistení a pripoisteniach navštívte našu produktovú stránku.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.