Zdieľať

Ak sa vám cestou na dovolenku pokazí auto, dáme vám náhradne

Leto, čas dovoleniek, sa blíži rýchlo. Aby ste si svoju cestu autom užili naplno, pripravili sme pre vás - Pripoistenie  nepojazdného vozidla.

Viac ako tretina Slovákov cestuje na letnú dovolenku autom, a preto majú naši klienti čoraz väčší záujem o pripoistenie auta na dovolenku. Preto sme našim poistencom priniesli možnosť poistenia asistenčných služieb k nepojazdnému vozidlu. Okrem bezlimitného krytia liečebných nákladov v zahraničí si môžete uzatvoriť aj poistenie auta na dovolenku k cestovnému poisteniu, ktoré pomôže vyriešiť množstvo problémov s nepojazdným autom. A poistenci Union zdravotnej poisťovne môžu, samozrejme, cestovať s 50% zľavou.

Na aké prípady sa poistenie nepojazdného vozidla vzťahuje?

Poistenie sa vzťahuje na rôzne problémy po poruche či nehode s vozidlom alebo po živelnej udalosti a pokuse o krádež vozidla. Pre lepšiu predstavu uvádzame aspoň tie najbežnejšie situácie, ktoré vás môžu zaskočiť, ak idete napríklad na dovolenku autom do Chorvátska či Talianska.

Ak vám cestou na dovolenku zlyhá elektronika, alebo zapaľovanie motora

V tomto prípade zavoláte najskôr na nonstop telefonickú linku, kde sa vždy dohovoríte po slovensky. Operátor k vám pošle technika a pokiaľ je to možné, poruchu vám opraví na mieste a vy budete môcť spokojne pokračovať v ceste na vašu vytúženú dovolenku. 

Ak vám cestu na dovolenku prekazí zrážka s divou zverou alebo ťuknutie s nepozorným vodičom

Opäť zavoláte na nonstop telefonickú linku +420 2 9633 9644 a vzhľadom na rozsiahle poškodenie vozidla vám ho bez obmedzenia vzdialenosti odtiahneme až do najbližšieho značkového servisu. Kým je vaše auto v servise,  požičiame vám náhradné vozidlo aj do konca dovolenky, najviac na 10 dní, aby ste si pokojne naplnili vaše dovolenkové plány. 

Ak vašu cestu na dovolenku alebo návrat domov zastaví vážna porucha, či väčšia nehoda

Náš operátor zabezpečí celej posádke auta, najviac pre 5 ľudí, náhradnú dopravu pre pokračovanie v ceste na dovolenku alebo návrat domov či už letecky, autobusom alebo vlakom. Cestovné náklady vám preplatíme až do výšky 1 500 EUR.

Toto pripoistenie sa vám zíde aj v prípadoch, ako napríklad defekt, vybitie batérie alebo strata kľúčov, kedy vám poskytneme pomoc a uhradíme náklady do výšky 200 EUR.

Poistenie nepojazdného vozidla k cestovnému poisteniu môžu využiť majitelia osobných áut do 3,5 tony a tiež majitelia motocyklov. Asistenciu poskytujeme na území Európy s výnimkou Ruska, Bieloruska, Turecka, Kosova a Krymskej autonómnej republiky a platí aj na Slovensku pri ceste do  zahraničia a pri návrate domov.

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Martina Harsanyiova

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.