Zdieľať

Znížili sme čakacie doby na magnetickú rezonanciu

Ste poistencom Union zdravotnej poisťovne? Máme pre vás dobré správy. Na vyšetrenie magnetickej rezonancie budete po novom čakať maximálne 2-21 dní.

Magnetická rezonancia

Máme najkratšie čakacie doby na magnetickú rezonanciu

Poistenci Union zdravotnej poisťovne budú po novom čakať na magnetickú rezonanciu maximálne 2 – 21 dní. „Nemusíte urobiť nič navyše – dohodli sme sa s poskytovateľmi MR vyšetrení, aby vám dali najskorší možný termín automaticky,“ vysvetľuje Elena Májeková, členka predstavenstva Union zdravotnej poisťovne.

 

Čakáte na MR pridlho? Zavolajte nám!

Ak by ste neboli spokojný s termínom, ktorý ste na MR vyšetrenie dostali, zavolajte nám na číslo 0850 003 333. Naši operátori vám pomôžu nájsť pracovisko so skorším dátumom objednania. Niektorí poskytovatelia zdravotnej starostlivosti tak už teraz preobjednali poistencov Union zdravotnej poisťovne z októbra na august. Preobjednávanie zabezpečujeme v rámci projektu starostlivosti pod názvom „Kompas zdravia“. 


Magnetická rezonancia ako štandard

Magnetická rezonancia sa stáva štandardnou diagnostickou metódou, dopyt zo strany lekárov a pacientov rastie. Počet MR vyšetrení na Slovensku stále stúpa. Každý mesiac preplatíme okolo 2 000 výkonov, čo predstavuje 9% medziročný nárast. „Sme radi, že sa nám podarilo dohodnúť najkratšie čakacie lehoty a aj naďalej budeme s poskytovateľmi pracovať tak, aby bola čakacia doba pre našich poistencov v jednotlivých krajoch komfortná,“ uzatvára E. Májeková. 

 


Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.