Zdieľať

Union uhradí svojím poistencom operáciu varixov dolných končatín rádiofrekvenčnou abláciou

Kŕčové žily sú veľmi rozšíreným civilizačným ochorením, ktorým trpí 40 – 60 % žien a 20 – 30 % mužov. Kŕčové žily sa objavujú v prípade, keď chlopne v žilách nepracujú správne. Krv v žilách sa preto hromadí a zvyšuje sa v nich tlak. Žily strácajú svoju pružnosť, naťahujú sa, rozširujú a vystupujú na povrch.

Ak sa prvé príznaky tohto ochorenia včas neliečia, dochádza k jeho rozvoju, objavuje sa pocit „ťažkých nôh“, pocit únavy, opuchy a bolesti dolných končatín. V ďalších štádiách ochorenia vznikajú poruchy prekrvenia kože na predkolení a dochádza k tvorbe vredov predkolenia, ktoré predstavujú veľmi nepríjemnú a ťažko zvládnuteľnú komplikáciu.

Ak má pacient kŕčové žily a rozhodol sa ich odstrániť, má možnosť si vybrať okrem klasickej chirurgickej metódy aj miniinvazívnu chirurgiu.

Čo je to rádiofrekvenčná ablácia?

Princípom rádiofrekvenčnej ablácie – revolučného a moderného výkonu pre liečbu kŕčových žíl dolných končatín je aplikácia vysokej teploty priamo vo vnútri skrytej žily. Do chorej žily sa pod ultrazvukovou kontrolou cez malý vpich v koži zavedie katéter, ktorý je spojený s generátorom produkujúcim rádiofrekvenčnú energiu. Dávkovanie je veľmi presné, rádiofrekvenčná energia zahrieva žilovú stenu na 120 stupňov a tým chorú žilu zvnútra poškodí tak, že žila sa okamžite uzatvára.

Výhodou tejto metódy sú výborné estetické výsledky, vysoký pooperačný komfort, rýchly návrat k bežným aktivitám, minimalizácia rizika infekcie, skrátenie doby nevyhnutného nosenia elastickej kompresie dolných končatín, skrátenie doby práceneschopnosti.

Jednoznačné benefity tohto miniinvazívneho výkonu sú:

  • Vykonávanie v lokálnej anestézii
  • Menší výskyt krvných výronov (krv uniknutá do okolitého tkaniva, červeno-modrasté sfarbenie pri povrchových poraneniach žíl)
  • Minimálne množstvo pooperačných jaziev
  • Zníženie bolestivosti po výkone
  • Pacient môže chodiť hneď po skončení zákroku
  • Krátka doba rekonvalescencie
  • Absencia bolestivého rezu v slabine

Poistencom Union zdravotnej poisťovne hradí tento zákrok poisťovňa

Union zdravotná poisťovňa svojím poistencom prepláca túto revolučnú a modernú metódu liečby kŕčových žíl spolu s úhradou katétra. Vďaka tejto výhode majú poistenci Union zdravotnej poisťovne možnosť využiť oveľa komfortnejšej a kvalitnejšej operácie.

V prípade otázok alebo využitia možnosti riešenia Vašich kŕčových žíl rádiofrekvenčnou abláciou obráťte sa na najbližšie zdravotnícke zariadenie, ktoré poskytuje daný operačný výkon.

Naši poistenci v súčasnosti využili túto dostupnú zdravotnú starostlivosť u týchto poskytovateľov zdravotnej starostlivosti:

IMEA – CC, s. r. o.
Letná 45
Košice – Východ
https://cievnaklinika.sk/

Poliklinika Terasa s. r. o.
Toryská 1
Košice – Západ
https://www.poliklinikaterasa.sk/

Nemocnica s poliklinikou Štefana Kukuru Michalovce, a. s.
Špitálska 2
Michalovce
https://www.procare.sk/nemocnica/nemocnica-s-poliklinikou-stefana-kukuru-michalovce-s/

MINAS, s. r. o.,
Cesta k nemocnici 1
Banská Bystrica

MEDICENTRUM, spol. s r. o.,
M. M. Hodžu 10
Zvolen
https://www.medicentrum.sk/

MANUS-MED, s. r. o.,
Svätoplukova 90/14
Prievidza
https://www.manus-med.sk/

0 %
Zľava
Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Martina Harsanyiova

AKTUALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.