Zdieľať

Na Ukrajinu posielame zásielku zdravotníckeho materiálu

ukrajina WEB
ukrajina WEB

Podporujeme boj za obranu slobody a nezávislosti

Rozhodli sme sa podporiť Ukrajinu v boji za obranu slobody a nezávislosti dodávkou liekov a zdravotníckeho materiálu. 

Sprostredkujeme nákup materiálu do nemocníc priamo na základe konkrétnych požiadaviek ukrajinských lekárov a sestier pod vedením Dr. Romanyshyna. Transport s materiálom bude smerovať na slovensko-ukrajinskú hranicu, kde si viac dodávok zdravotníckej pomoci prevezmú priamo ukrajinskí lekári z nemocníc.  To všetko vďaka pomoci MUDr. Mariána Petka, riaditeľa nemocnice s poliklinikou Bardejov, a ich ukrajinských lekárov. 

Do konvoja sme vyskladali lieky a zdravotnícky materiál, ktorý ukrajinskí zdravotníci najviac potrebujú pri operáciách a následnej zdravotnej starostlivosti.

Humanitárna zásielka obsahuje napríklad nasledujúce položky:

Prečo pomáhame?

„Sme absolútne znepokojení tým, ako Rusko agresívne napadlo nášho najbližšieho suseda. Od prvých správ o napadnutí Ukrajiny sme rozmýšľali a zisťovali možnosti, ako podporiť statočných Ukrajincov v ich boji za obranu demokracie a vlastného štátu. Nakoniec sa nám podarilo dať dokopy zdravotnícku pomoc, ktorá bude smerovať priamo do nemocníc v mestách, kde prebiehajú najťažšie vojenské operácie. Tým podporíme ukrajinských lekárov a sestry v ich neľahkom boji o životy Ukrajincov,“ povedal generálny riaditeľ Union zdravotnej poisťovne Michal Špaňár. 

„Našou snahou bolo poskytnúť ukrajinským nemocniciam hmatateľnú a urgentnú pomoc s nedostatkovým materiálov, ktorý urgentne potrebujú na ošetrovanie obrancov miest a dedín aj civilného obyvateľstva počas bojov,“ uviedla Elena Májeková, riaditeľka Sekcie zdravotného poistenia Union zdravotnej poisťovne.

Lucia Papanova

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus.