Atoms/icons/24/grey/info-24

V piatok 30. 9. 2022 sme pre vás predĺžili otváraciu dobu kontaktných miest až do 20:00 h., aby ste mali na prepoistenie sa k nám dostatok času.

Atoms/icons/24/grey/info-24
Od 1. 8. 2022 už nie je potrebné zasielať prihlášku pre novorodenca do zdravotnej poisťovne. Jeho poistenie vzniká automaticky v rovnakej poisťovni ako je poistená matka. 
Zisti viac.
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Na Ukrajinu posielame zásielku zdravotníckeho materiálu

ukrajina WEB
ukrajina WEB

Podporujeme boj za obranu slobody a nezávislosti

Rozhodli sme sa podporiť Ukrajinu v boji za obranu slobody a nezávislosti dodávkou liekov a zdravotníckeho materiálu. 

Sprostredkujeme nákup materiálu do nemocníc priamo na základe konkrétnych požiadaviek ukrajinských lekárov a sestier pod vedením Dr. Romanyshyna. Transport s materiálom bude smerovať na slovensko-ukrajinskú hranicu, kde si viac dodávok zdravotníckej pomoci prevezmú priamo ukrajinskí lekári z nemocníc.  To všetko vďaka pomoci MUDr. Mariána Petka, riaditeľa nemocnice s poliklinikou Bardejov, a ich ukrajinských lekárov. 

Do konvoja sme vyskladali lieky a zdravotnícky materiál, ktorý ukrajinskí zdravotníci najviac potrebujú pri operáciách a následnej zdravotnej starostlivosti.

Elena Májeková, riaditeľka Sekcie zdravotného poistenia Union zdravotnej poisťovne

Humanitárna zásielka obsahuje napríklad nasledujúce položky:

Prečo pomáhame?

„Sme absolútne znepokojení tým, ako Rusko agresívne napadlo nášho najbližšieho suseda. Od prvých správ o napadnutí Ukrajiny sme rozmýšľali a zisťovali možnosti, ako podporiť statočných Ukrajincov v ich boji za obranu demokracie a vlastného štátu. Nakoniec sa nám podarilo dať dokopy zdravotnícku pomoc, ktorá bude smerovať priamo do nemocníc v mestách, kde prebiehajú najťažšie vojenské operácie. Tým podporíme ukrajinských lekárov a sestry v ich neľahkom boji o životy Ukrajincov,“ povedal generálny riaditeľ Union zdravotnej poisťovne Michal Špaňár. 

„Našou snahou bolo poskytnúť ukrajinským nemocniciam hmatateľnú a urgentnú pomoc s nedostatkovým materiálov, ktorý urgentne potrebujú na ošetrovanie obrancov miest a dedín aj civilného obyvateľstva počas bojov,“ uviedla Elena Májeková, riaditeľka Sekcie zdravotného poistenia Union zdravotnej poisťovne.

Lucia Papanova

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť

Lucia Papanova

Tento text sa doťahuje z profilu: - vo wordpresse mouse over na svoje meno vpravo hore, - click "upraviť profil - scroll do sekcie "životopis" - vyplniť
Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Poskytovateľom tejto služby je Union poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 39/2015 Z.z. o poisťovníctve v platnom znení a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Poskytovateľom tejto služby je Union zdravotná poisťovňa, a. s., ktorá vykonáva svoju činnosť v rozsahu určenom zákonom č. 581/2004 Z.z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou v platnom znení a
o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Na prepoistenie do Union zdravotnej poisťovne vám zostáva

  • 00 dní
Prejdite do zdravotnej poisťovne s dlhodobo najspokojnejšími poistencami.