Spôsobili mi škodu na vozidle

Bola mi spôsobená škoda.

Škodu na vašom vozidle alebo inom majetku si môžete nárokovať z povinného zmluvného poistenia (PZP), ktoré má uzavreté vinník nehody.

Ak má vinník nehody povinné zmluvné poistenie uzavreté v Unione, je nevyhnutné zavolať na našu zákaznícku linku 0850 00 33 33 alebo nahlásiť poistnú udalosť online. Poistnú udalosť zaregistrujeme a povieme vám, aký bude ďalší postup. V prípade, že vinník nehody nemá povinné zmluvné poistenie u nás, je potrebné uplatniť si náhradu škody v poisťovni vinníka.

Dôležité: Nevyhnutná je obhliadka vášho motorového vozidla. Do 3 hodín od nahlásenia poistnej udalosti vám zavolá náš technik a dohodnete si miesto a čas obhliadky.

Áno. Škodovú udalosť je nevyhnutné vždy nahlásiť aj písomne. Potrebné je

• vyplnené tlačivo Oznámenie o poistnej udalosti – poškodený
    (príslušné tlačivo si môžete stiahnuť tu, prípadne Vám ho pošlú pracovníci zákazníckej linky na váš e-mail, rovnako ho získate na ktorejkoľvek pobočke Union poisťovne)
  • kópia veľkého technického preukazu (osvedčenie o evidencii, časť II.)
  • kópia vodičského preukazu vodiča v čase dopravnej nehody
  • doklad o vykonaní STK (ak je vozidlo staršie ako 4 roky)
  • po oprave vozidla doložiť opečiatkovanú a podpísanú faktúru spolu s rozpisom prác a materiálu
  • poštou na adresu centrály Union poisťovne (Karadžičova 10, 813 60 Bratislava);
  • emailom v naskenovanej podobe na likvidácia-pu@union.sk;
  • osobne na ktorejkoľvek pobočke Union poisťovne.

V tomto prípade je potrebné požiadať  o výpočet škody rozpočtom, a to buď písomne (stiahnuť žiadosť tu), alebo telefonicky na 0850 00 33 33 (najlepšie pri nahlásení škody). Poisťovňa vyčísli poistné plnenie kalkulačným programom.

• ak došlo k usmrteniu osoby alebo k jej zraneniu;
  • ak došlo k poškodeniu verejnoprospešného zariadenia;
  • ak vznikla škoda väčšieho rozsahu na vozidlách alebo na inom majetku.

Podľa všeobecných poistných podmienok je lehota na ukončenie poistnej udalosti do 15 dní po doložení všetkých dokladov vyžiadaných Union poisťovňou a ukončení prešetrovania škodovej udalosti.

Pomohla ti táto odpoveď?