Rodičia, pozor: doplatky za lieky a dietetické potraviny dostanete späť

Všetci to poznáme. Stačí jedna návšteva lekárne a naša peňaženka je neraz ľahšia o niekoľko desiatok eur. Situácia sa zhoršuje úmerne so zdravotnými problémami vášho dieťaťa. Poisťovňa Union sa preto rozhodla pomôcť. Klientom vráti doplatky za lieky a dietetické potraviny. Zistite viac.

Všetci to poznáme. Stačí jedna návšteva lekárne a naša peňaženka je neraz ľahšia o niekoľko desiatok eur. Situácia sa zhoršuje úmerne so zdravotnými problémami vášho dieťaťa. Či už ide o lieky na astmu, rôzne druhy alergií alebo potraviny pre celiatikov.  Hoci sú na predpis, nepatria medzi najlacnejšie. Všetky tieto položky dokážu s vaším rozpočtom citeľne zamávať. Preto sme sa rozhodli, že vám pomôžeme.

Doplatky vám vrátime

Union poisťovňa neustálym rozširovaním svojej ponuky benefitov dokazuje, že jej na poistencoch naozaj záleží. Preto od 1. januára 2019 prichádza s novinkou, ktorou je vrátenie doplatkov za lieky a dietetické potraviny pre deti do 18 rokov. Ak si myslíte, že hovoríme len o nejakej symbolickej čiastke, ste na omyle. Doplatky preplácame v neobmedzenej výške!

Aké sú podmienky?

Rodičia tak budú môcť od budúceho roka požiadať o vrátenie doplatkov za lieky a dietetické potraviny, ktoré im predpíše lekár, ktorý má uzavretú zmluvu s Union poisťovňou. Zároveň však musí ísť o potraviny a lieky z kategorizačného zoznamu dietetických potravín a liekov, za ktoré pacient dopláca. Na voľnopredajné lieky, pomôcky či dietetiká sa tento benefit nevzťahuje.

Ako na to?

Proces žiadosti o preplácanie doplatkov nie je zložitý. Môžete to urobiť jednoducho, prostredníctvom online pobočky.

Staráme sa o najmenších Union zdravotnej poisťovni záleží aj na najmenších poistencoch.  O ich komfort a najlepšiu starostlivosť sa snaží postarať už pred narodením. Budúce mamičky preto určite ocenia náš ďalší benefit, ktorým je pomoc kvalifikovaných pôrodných asistentiek pri príprave pôrodu a v období po ňom. Poisťovňa Union tiež prispieva na kurzy plávania. Starším deťom zas zabezpečuje očkovania, ktoré ich chránia pred ochoreniami, ako osýpky či čierny kašeľ.

K najnovším benefitom patrí aj príspevok na stomatologické ošetrenie a dentálnu hygienu vo výške 100 EUR ročne.

Ďalšie výhody pre mamičky a bábätká nájdete na www.union.sk/vyhody-pre-mamy