Som Slovák/Slovenka, pracujem a som poistený/á v zahraničí. Rád by som aj naďalej navštevova/a lekárov na Slovensku. Je to možné?

Áno. V tomto prípade stačí požiadať vašu zahraničnú zdravotnú poisťovňu, aby vám vydala formulár S072/S1/E106. Na základe tohto formulára vám starostlivosť na Slovensku preplatí vaša zdravotná poisťovňa v  cudzine.

Ihneď, ako zahraničná poisťovňa doručí formulár do našej poisťovne a po následnej registrácii a potvrdení, vám vydáme preukaz poistenca poisteného v zahraničí s označením EÚ.

Ak vaša rodina zostala na Slovensku, zdravotná poisťovňa v cudzine kryje aj náklady na zdravotnú starostlivosť vašich rodinných príslušníkov, ktorí sú považovaní za nezaopatrené osoby (napr. dieťa do 30 rokov a/alebo manžel/manželka na rodičovskej dovolenke alebo evidovaný/-á na úrade práce).

Taktiež môžete požiadať, aby formulár z vašej zahraničnej poisťovne vyžiadala za vás Union zdravotná poisťovňa. Takúto vlastnoručne napísanú žiadosť pošlite emailom na adresu osr.eu@union.sk. Uveďte, prosím, rodné číslo, meno, priezvisko, adresu, názov a kód zahraničnej zdravotnej poisťovne.

Pomohla ti táto odpoveď?