Podal/a som prihlášku na zmenu do Union zdravotnej poisťovne. Zmenil/a som však názor a chcem podanie prihlášky zrušiť.

Poistenka alebo poistenec, ktorý  podal prihlášku na zmenu zdravotnej poisťovne, môže túto prihlášku zrušiť bez uvedenia  dôvodu. Späťvzatie podanej prihlášky na zmenu zdravotnej poisťovne je možné podať  do 31. októbra príslušného roka (t. j. ak ste podali prihlášku na zmenu  zdravotnej poisťovne k 1. januáru 2024, späťvzatie môžete vykonať  do 31. októbra 2023).

Žiadosť môže podať:

• poistenec/-ka
  • zákonný/-ná zástupca/-kyňa
  • splnomocnená osoba

Vyplnenú žiadosť (Späťvzatie) môžete doručiť:

• osobne na pobočke (s predložením kópie ID – občan Slovenskej republiky môže predložiť sken občianskeho preukazu alebo sken pasu, prípadne sken žiadosti o vydanie občianskeho preukazu);
  • poštou, ak je pripojená kópia ID;
  • poštou, ak je podpísané notársky osvedčeným podpisom;
  • elektronicky prostredníctvom portálu slovensko.sk cez e-schránku; elektronické podania sú podpísané kvalifikovaným elektronickým podpisom.

Pozor: Emailom podané späťvzatie nie je akceptované, a teda nemôže dôjsť k zrušeniu prihlášky na zmenu Zdravotnej poisťovne od 1. januára 2024.

Pomohla ti táto odpoveď?