Zdieľať

Informácia o správnom konaní ÚDZS voči Union zdravotnej poisťovni, a. s.

Elektronicka podatelna

Informácia o správnom konaní ÚDZS voči Union zdravotnej poisťovni, a. s.

Elektronicka podatelna

Správne konanie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) voči Union zdravotnej poisťovni, a. s., sa týka možného porušenia zákona č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach kvôli prekročeniu pomeru straty k vlastnému imaniu, ktoré nesmie v jednom roku prekročiť 50 %-nú hranicu. Ide o veličinu, ktorá má skôr technický charakter.

 

Union zdravotná poisťovňa, a. s., vo svojom písomnom vyjadrení pre ÚDZS argumentuje, že nedošlo k porušeniu zákona a v prípade potreby bude pokračovať vo vyjasňovaní si stanoviska s ÚDZS v pragmatickej diskusii.

 

Počas tlačovej konferencie predseda ÚDZS MUDr. Richard Demovič uviedol, že: „Union zdravotná poisťovňa je naďalej plnohodnotným partnerom poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, je schopná uhrádzať všetku zdravotnú starostlivosť, ktorá bola poskytnutá jej poistencom.“

 

Naša solventnosť viac ako šesťnásobne prevyšuje zákonom požadovanú mieru, Union zdravotná poisťovňa, a. s., má na bankových účtoch viac ako 1 miliardu Sk. Všetci naši súčasní poistenci i noví klienti v počte vyše 41 500, ktorí sa našimi poistencami stanú k 1.1. 2009, nemusia mať žiadne obavy z úhrad výkonov za zdravotnú starostlivosť.

 

Tibor Bôrik, predseda predstavenstva

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Novinka: Od 1. 1. 2022 zvyšujeme príspevky na zuby a oči. Spolu vám dáme až 300 €

Na ošetrenie u zubára 100 € a ďalších 50 € na dentálnu hygienu. Je na vás, či využijete príspevok naraz alebo po častiach.
Atoms/icons/80/grey-green/zub-80
Na okuliarové rámy pre deti 70 € a ďalších 80 € na vyšetrenia očí.