Zdieľať

Dajte si pozor na pondelok, je najškodovejším dňom na cestách

Pozreli sme sa na údaje o poistných udalostiach v rozmedzí rokov 2011 až 2018, ktoré v Unione evidujeme a zanalyzovali sme takmer 50 tisíc z nich. Pripravili sme výber najzaujímavejších informácií, ktoré vychádzajú z reálnych poistných udalostí našich klientov.

Pozreli sme sa na údaje o poistných udalostiach v rozmedzí rokov 2011 až 2018, ktoré v Unione evidujeme a zanalyzovali sme takmer 50 tisíc z nich. Pripravili sme výber najzaujímavejších informácií, ktoré vychádzajú z reálnych poistných udalostí našich klientov.

Náhoda úraduje stále častejšie

Ak sa pozrieme, koľko poistných udalostí sa za sledované obdobie našim klientom prihodilo, je to v priemere viac ako 6 tisíc ročne. Navyše, za posledné 4 roky sme zaznamenali zvyšujúci sa trend v počte poistných udalostí. Výnimkou bol iba rok 2018, kedy došlo k miernemu poklesu. Rok 2019 je už za polovicou a zatiaľ prezrádza, že rastúci trend bude pokračovať. Historicky najviac udalostí sa na cestách stalo v roku 2017. Bolo to až cez 9 tisíc. V priemere to znamenalo až 25 udalostí denne.

Mesiace podľa škodovosti

Obozretní buďte viac ako obyčajne najmä počas júna. Práve mesiac pred letnými prázdninami je podľa našich údajov najviac škodový. V tesnom závese je máj. Trojicu mesiacov, kedy je škôd najviac, dopĺňa predposledný mesiac roka, november.

Podľa našich štatistík sa najmenej nehôd stane v letných mesiacoch, v júli a auguste, ale aj na prelome roka, teda v decembri a januári.

Skutočne nešťastný pondelok

Naša štatistika ukazuje, že niektoré dni v týždni sú skutočne smolné. Najmenej obľúbený deň v týždni si drží prvenstvo aj v našom rebríčku poistných udalostí, no v negatívnom svetle. V prvý deň týždňa sa udeje až 18 % všetkých udalostí. Či už za nelichotivý podiel môže práve to, že sa ešte len týždeň rozbieha, je otázne. Hneď v závese za pondelkom je totiž piatok so 17 % všetkých udalostí.

Najrizikovejšia hodina dvanásta

Pozreli sme sa bližšie aj na hodiny počas dňa, kedy sa udeje najviac poistných udalostí. Napriek tomu, že je najväčší dopravný ruch v ranných a podvečerných hodinách, najviac poistných udalostí sa stalo práve na poludnie. Celkovo sa viac ako 86 % všetkých udalostí prihodí medzi siedmou hodinou ráno a siedmou večer, pričom doobedie mierne prevažuje nad druhou polovicou dňa.

Počas víkendov sa, naopak, stane spoločne do 18 % všetkých udalostí. Zhodne po 9 % v sobotu i v nedeľu.


Náš tip: Nič nenechávajte na náhodu. Či je pondelok alebo sobota, poistiť sa môžete kedykoľvek.
Pohodlne a rýchlo uzatvoríte okrem PZP aj ďalšie poistenie, ktoré na cestách oceníte.
Vyberte si napríklad poistenie auta proti krádeži alebo živlom.

Union Poisťovňa

Pomohla ti táto odpoveď?