Žalúdočné problémy na dovolenke? Náklady na lekára vám pokryje cestovné poistenie

cestovní poistenie pokryje návštevu lekára
Prečo by ste mali mať uzatvorené cestovné poistenie pred dovolenkou? Napriek tomu, že si myslíte, že tento úkon je zbytočný a sú to len vyhodené peniaze, ktoré môžete na dovolenke minúť inak, vysvetlíme vám, prečo a kedy môže byť veľmi užitočné.
cestovní poistenie pokryje návštevu lekára

Aké sú benefity cestovného poistenia?

Cestovné poistenie online si zaobstaráte za niekoľko minút z pohodlia domova a na vašej ceste vám poskytuje množstvo výhod, ochrany a podpory.

Benefity cestovného poistenia pokrývajú najmä vaše zdravie. Či už dostanete iba úpal, stane sa vám akýkoľvek úraz alebo cestujete do exotiky a postihnú vás žalúdočné ťažkosti, nemusíte sa báť navštíviť lekára. Poistenie pokryje vaše liečebné náklady vo veľkom objeme a naviac v prípade úrazu, ktorý vám spôsobil trvalé následky, dostanete odškodnenie.

S poistením chránite okrem svojho zdravotného stavu aj batožinu a najmä v prípade, že spôsobíte škodu tretej osobe či už na zdraví alebo majetku, náklady na škodu ponesie miesto vás poisťovňa.

Online poistenie vybavíte za naozaj krátky čas, nepodceňujte ho. Najmä ak cestujete do exotickejších krajín mimo Európy. Tam vám hrozí oveľa viac chorôb, ktoré vás môžu postihnúť.

Atoms/icons/80/grey-red/hory-80

Cestujte poistení doma aj v zahraničí.

Cestovné poistenie si u nás vyskladáte podľa seba. Pribaľte si poistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a iné. Rýchlo a jednoducho online

Žalúdočné ťažkosti zvané aj faraónova pomsta

Možno to niektorí z vás už zažili. Namiesto užívania si slnečných dní v exotike, ste strávili niekoľko dní na záchode v bolestiach a kŕčoch. Môže za to tzv. faraónova pomsta.

Faraónova pomsta je akútne ochorenie, ktoré spôsobuje extrémne hnačky. Spôsobujú ho najmä baktérie ako salmonela, šigely a najnebezpečnia je baktérie E. coli.

Tieto baktérie sú ukryté najmä vo vodných zdrojoch prevažne v exotických destináciách, ale môžete sa s nimi stretnúť hocikde inde. To, že si dávate pozor a nepijete vodu z kohútika, žiaľ nestačí. Nakaziť sa môžete aj znečistením jedlom, ktoré v nej bolo umývané. A veľký pozor na miešané nápoje, vždy sa informujte u obsluhy, z akej vody vyrábajú ľad hlavne na miestnych trhoch či v pouličných baroch. Baktérie sa dokonca môžu prenášať aj z človeka na človeka.

Najčastejšími príznakmi tohto ochorenia sú hnačky, vracanie a horúčky. Keď už cestujete do krajiny, kde viete, že sú problémy s vodou a hygienou, zoberte si so sebou lieky. Tie zahraničné nemusia byť vhodné pre váš organizmus a najmä nemusia byť správne skladované. Postačia vám lieky proti hnačke, ktoré bežne používate, s nimi by ste mali podchytiť prvotné prejavy ochorenia.

V prípade, že hnačky a horúčky neutíchajú, vyhľadajte odbornú zdravotnícku pomoc. Pokiaľ to bude potrebné, doktor vám predpíše antibiotickú liečbu, ktorá by vám mala pomôcť.

Napriek tomu, že ste v exotike, nebojte sa nákladov na liečbu, preplatí vám ich vaše cestovné poistenie. A najmä sa po celý čas dovolenky usilujte o zvýšené udržiavanie hygieny, umývanie rúk a používanie dezinfekčných prostriedkov.

Cestovania do exotických krajín sa napriek faraónovej pomste nemusíte báť. So zvýšenou hygienou a opatrnosťou si môžete dovolenku užiť aj bez žalúdočných problémov. A ak sa vám na dovolenke niečo prihodí, vždy máte po ruke asistenčné služby poisťovne, ktorú ste si vybrali.

S poisťovňou Union, ktorá poskytuje cestovné poistenie, ste chránení nonstop a taktiež vám je nonstop k dispozícii asistenčná linka, ktorá vám pomôže s akýmkoľvek problémom.