Zdieľať

4 otázky o Union zdravotnej poisťovni, na ktoré sa často pýtate (jún)

otazky o Union zdravotnej poistovni

Toto sú 4 najčastejšie otázky za mesiac jún. Prinášame odpovede na témy: Kurz plávania pre novorodencov, monitor dychu a pohybu pre bábätká, doplatky za lieky pre deti a očkovania proti hepatitíde.

otazky o Union zdravotnej poistovni

 

1. Ako môžem využiť príspevok na kurz plávania pre bábätká?  

Vyberte si kurz, ktorý vám najviac vyhovuje, prihláste sa a zaplaťte poplatok. Následne vytlačte a vyplňte žiadosť, ktorú nájdete na našom webe. Vyplnenú žiadosť nám zašlite alebo doručte na jedno z našich kontaktných miest. My vám poukážeme jednorazový príspevok vo výške do 30 EUR. 


2. Spustili ste už zapožičiavanie monitoru dychu a pohybu Nanny?

Vzhľadom na zlepšenie situácie ohľadom ochorenia COVID – 19, sme opätovne spustili zapozičiavanie monitora dychu a pohybu Nanny. Okrem zapožičania monitoru dychu na 6 mesiacov, ponúkame poistencom príspevok vo výške 30 EUR na monitor dychu. Poistenca teda majú na výber z dvoch možností. 

 


3. Prečo mi ešte neboli preplatené doplatky za lieky pre deti? 

Zákonné doplatky za lieky sa vyplácajú za jednotlivé štvrťroky. Doplatky sa vyplácajú až na konci alebo po skončení nasledujúceho štvrťroka. V realite to znamená, že doplatky za lieky za prvý štvrťrok (január až marec), vám budú vyplatené až na konci júna.

4. Aký je postup preplatenia vakcíny proti hepatitíde? 

Pre príspevok na očkovaciu látku proti Hepatitíde je potrebné si najprv stiahnuť a vyplniť žiadosť, následne zakúpiť očkovaciu látku v lekárni a dať sa zaočkovať. Lekárom potvrdenú žiadosť spolu s dokladom z registračnej pokladnice z lekárne nám zašlite na našu adresu alebo prineste na jedno z našich kontaktných miest. Príspevok vám zašleme najneskôr do 30 dní. 

Martina Harsanyiova

Tieto články by ťa mohli zaujímať

AKTALIZUJTE SI ÚDAJE, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZLEPŠIŤ VAŠE ZDRAVIE

Získajte bezplatné upozornenie na preventívnu prehliadku u vášho všeobecného lekára. Aktualizujte si váš e-mail a telefón a aktivujte si službu preventívna pripomienka pre poistencov Union zdravotnej poisťovne.