Zdieľať

4 otázky o Union zdravotnej poisťovni, na ktoré sa často pýtate (apríl)

otazky o Union zdravotnej poistovni

Vaše 4 časté otázky na zdravotné témy: Doplatky za lieky. Dentálna hygiena. Asistovaná reprodukcia a umelé oplodnenie. Príspevok 100 EUR na zuby.

otazky o Union zdravotnej poistovni

 

V tomto článku vám odpovieme na tieto 4 časté otázky týkajúce sa Union zdravotnej poisťovne:

1. Kedy mi budú vyplatené zákonné doplatky za lieky?  

Doplatky za lieky zo zákona sa vyplácajú v lehote 90 kalendárnych dní od skončenia daného štvrťroka.

Poisťovňa zašle poistencovi príslušnú sumu, o ktorú výška úhrad za doplatky za lieky v danom štvrťroku prekročila stanovený limit spoluúčasti, priamo na bankový účet poistenca alebo poštovou poukážkou na adresu, ktorú má poistenec evidovanú v informačnom systéme.

 

2. Aké sú podmienky pre využitie príspevku 100 EUR na zuby pre dentálnu hygienu?

K žiadosti o príspevok 100 EUR na zuby ročne pri dentálnej hygiene je potrebné priložiť vystavený daňový doklad od dentálneho hygienika/hygieničky a potvrdenie o absolvovaní dentálnej hygieny.

Príspevok je možné uplatniť iba za dentálnu hygienu, ktorú vám vykoná hygienik/hygienička s platným štatútom poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

 

3. Prispieva Union zdravotná poisťovňa na liečbu asistovanej reprodukcie?

Union zdravotná poisťovňa prináša nový program Union Family. Podstatou tohto programu je prispieť na niektoré výkony a vyšetrenia, súvisiace s liečbou neplodnosti metódami asistovanej reprodukcie.

Zmluvným centrám asistovanej reprodukcie uhrádzame príspevky na niektoré výkony súvisiace s liečbou neplodnosti vo výške až 900 EUR. Viac informácii nájdete na stránke Union family – príspevky na umelé oplodnenie.

 

4. Ako dlho schválenie žiadosti o príspevok 100 EUR na zuby ročne. Do koľkých dní od ošetrenia môžem požiadať o príspevok?

Doba na spracovanie žiadosti je 90 dní od podania žiadosti.  Čakáme aj  na potvrdenie výkonu zubárom, ktorý tieto potvrdenia zasiela zvyčajne začiatkom nasledujúceho kalendárneho mesiaca po ošetrení.

O príspevok 100 EUR na zuby môžete požiadať najneskôr do 90 dní od návštevy zubára jednoducho cez našu Online pobočku.

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Novinka: Od 1. 1. 2022 zvyšujeme príspevky na zuby a oči. Spolu vám dáme až 300 €

Na ošetrenie u zubára 100 € a ďalších 50 € na dentálnu hygienu. Je na vás, či využijete príspevok naraz alebo po častiach.
Atoms/icons/80/grey-green/zub-80
Na okuliarové rámy pre deti 70 € a ďalších 80 € na vyšetrenia očí.