Zdieľať

4 jednoduché rady, vďaka ktorým si udržíte zdravý nadhľad počas karantény

ako rozlišovať informácie, udržať sa v pohode počas karantény, mama za počítačom a dcéra pri nej stojí

Ako sa z toho, čo sa deje vôkol vás, nezblázniť? Naučte sa rozlišovať informácie a najmä, nenechajte sa nimi pohltiť!

ako rozlišovať informácie, udržať sa v pohode počas karantény, mama za počítačom a dcéra pri nej stojí

Overujte si informácie

Ak chcete ostať v obraze a mať aktuálny prehľad o priebehu šírenia koronavírusu spôsobujúceho nákazu COVID-19, čítajte len informácie z overených zdrojov. Najmä sociálne siete sú živnou pôdou na šírenie poplašných správ či hoaxov, ktorých cieľom je rozsiať paniku. O tom, ako sa nestratiť vo svete hoaxov a ako sa orientovať v odborných informáciách, si prečítajte v článku od odborníkov zo Slovenskej akadémie vied

Zmeňte tému rozhovoru

Našťastie, vďaka internetu a mobilu je len málokto v čase karantény úplne odrezaný od sveta. K dispozícii máte mobilné aplikácie, sociálne siete a aj emaily, ktoré vám umožnia komunikovať na diaľku nielen s blízkymi a známymi, ale aj s kolegami. Aby ste sa udržali nad hladinou, skúste zmeniť tému rozhovoru. Pokiaľ sa bude neustále točiť len okolo koronavírusu, viac sa nakazíte obavami okolia.

Rozprávajte sa o tom, čím vás pobavili deti, alebo sa podeľte s receptom na rýchly obed. Aj banálny rozhovor o každodenných drobnostiach vás môže vytrhnúť z letargie: „Cítila som, že tie nekonečné debaty o koronavíruse mi nerobia dobre,“ priznáva Marta. „Nepodceňujem situáciu, no v rámci zachovania psychickej pohody som dva dni ani nepáchla na sociálnu sieť. Pomohlo mi to. Potrebné informácie sa ku mne dostanú aj tak iným spôsobom,“ dodáva jedna z mnohých mamičiek, ktoré ostali doma.

zdroj: https://www.freepik.com/free-photo/family-playing-together_7089427.htm

Myslite na svoje deti

Deti vedia čítať aj medzi riadkami. Každá mama aspoň raz zaregistrovala, že jej dieťa dokáže dokonale nasať do seba jej emočný stav. Ak ste nervózne a plné strachu, zákonite sa to prenesie aj na vaše deti. Niekedy je samotný strach a panika tou najhoršou nákazou. Preto neinfikujte svoje ratolesti. Vysvetľujte im nevyhnutnosť karantény a všetkých preventívnych opatrení, ale nedovoľte, aby im strach zničil prirodzenú radosť zo života.

Využite z karantény maximum

Situácie je taká, aká je. Neostáva vám nič iné, než ju prijať. Čas strávený doma však môžete využiť vo svoj prospech. Urobte to, čo ste už dlho odkladali a čo sa dá v pohode uskutočniť aj v domácich podmienkach. Teraz máte dostatok času napríklad aj na:

Kľúčom k prežitiu neočakávaných udalostí je nádej. Práve tá vás udrží nad hladinou. Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi priateľmi, aby pomohol aj im.

Zdroje:

Country & Technical Guidance – Coronavirus disease (COVID-19) [online]. 17. 3. 2019 [cit. 2020-03-19]. Dostupné z: www.who.int

GROHOL, John M. Coronavirus Anxiety: 4 Ways to Cope with Fear [online]. 3. 2. 2020 [cit. 2020-03-19]. Dostupné z: psychcentral.com

Michaela Galambošová

Autorka: Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

Michaela Galambošová

Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

Michaela Galambošová

Spisovateľka, redaktorka a dobrovoľníčka. Taktiež je obyčajná mamina Grétky, ktorá jej ukázala, aké obohacujúce môže byť materstvo.

CESTUJTE S NAJLEPŠÍM POISTENÍM UNIONU

Som Angie, váš nový anjel strážny. Letím k vám s najlepším cestovným poistením Unionu. Odteraz cestujete pod mojimi krídlami.

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.