Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Udržateľnosť: Ako správne recyklovať, šetriť vodu a energiu?

udržateľnosť
Vedeli ste, že Union, je zelený? Nemáme len zelené logo, ale sme zelení aj v tom zmysle, že Union háji túto farbu tiež v spojitosti s jednou z najsledovanejších a najdiskutovanejších tém posledných rokov: sustainability, čiže udržateľnosť.
udržateľnosť
V článku si prečítate:

Ako žiť udržateľne

Životné prostredie a starostlivosť oň sa týka celej našej spoločnosti, firiem, ale určite aj každého jedného z nás. Aby sme my a ďalšie generácie mohli plnohodnotne žiť, musíme zvažovať, ako fungovať udržateľne. Mnohí sa snažíme žiť čo najviac bezodpadovo. Recyklovanie by malo byť samozrejmosťou. Zvažujeme, či sa odvezieme autom alebo bicyklom, prípadne verejnou dopravou? Snažíme sa pomáhať našej firme byť viac ekologickou? Mnohé spoločnosti sa zameriavajú na zníženie emisií či spotreby energií, alebo na správne spracovávanie odpadu tak, aby sa zanechávala čo najmenšia uhlíková stopa.

Union je zelený

Nemáme len zelené logo, ale sme zelení aj v tom zmysle, že Union háji túto farbu tiež v spojitosti s jednou z najsledovanejších a najdiskutovanejších tém posledných rokov: sustainability, čiže udržateľnosť. Hovorili sme o nej aj my – v tomto článku, kde sme zhrnuli naše „zelené“ aktivity.

Recyklácia odpadu

Jedným zo zásadných krokov k dosiahnutiu zníženia uhlíkovej stopy v Unione je idea správnej recyklácie odpadu. Ako ste si iste všimli, v našich priestoroch máme už dlhší čas koše na recyklovanie odpadu.

V tejto súvislosti Union pre vás pripravil sprievodcu správneho recyklovania odpadu, efektívneho využívania energii, vody a ako aj ukážku šetrného recyklovania a zaobchádzania s elektronikou.

Fyzickú ukážku si môžete pozrieť už od 13. septembra 2022 do konca mesiaca v priestoroch Café Union na 4. poschodí. ​​​​​​​

Pripravili sme pre vás milý názorný „náučný chodník“ s artefaktmi a ich popismi. Okrem recyklácie odpadu a elektroodpadu sa venujeme aj šetreniu vodou a energiou.

Nájdete tam nielen bežne dostupné informácie, ale aj rôzne zozbierané zaujímavosti typu: „Vedeli ste, že ? Elektronický odpad zaberá len 2 percent našich skládok, ale predstavuje až 70 percent našej celkovej produkcie toxického odpadu. Túto a rôzne iné info sa môžete dočítať, ak navštívite náš Union náučný chodník.

Tešíme sa na vašu účasť a prípadne aj spätnú väzbu. Žijeme spolu v Unione, v regióne, komunite a na jednej planéte.

Váš tím správy budovy

P.S.: Ak by ste mali pre nás nejaké ďalšie zaujímavé príklady či informácie k recyklovaniu, radi ich prijmeme a budeme zdieľať s kolegami.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.