Zdieľať

Kam na výlet: Čo tak lyžovačka v Poľsku? Je vhodná pre deti, začiatočníkov, skúsených, ale aj na freeride!

Dnes už nie je ničím výnimočným, že vášniví lyžiari radi skúšajú aj lyžiarske strediská blízko či ďalej od rodných hraníc. Kam na zimnú dovolenku, aké miesto si zvoliť?

Dnes už nie je ničím výnimočným, že vášniví lyžiari radi skúšajú aj lyžiarske strediská blízko či ďalej od rodných hraníc. Kam na zimnú dovolenku, aké miesto si zvoliť? Ak ste rodinka, kde ocko je skúsený freerider a nestačia mu klasické zjazdovky, no máte aj malé deti, ktoré ešte potrebujú lyžiarsku školu a bezpečný terén, tento tip určite oceníte. 

 

Lyžovačka v blízkosti domova, ale máličko za hranicami, je ako stvorená pre tých, ktorí okrem kvalitne stráveného času na svahu, radi spoznávajú mentalitu iných národov. Poľsko je čoby kameňom dohodil, no malebné mestečká plné prívetivých domácich očaria nejedného turistu. Ak si kladiete otázku, kam na dovolenku autom, lyžovačka na poľskej strane Tatier bude pre vás to pravé orechové.

Pre deti, začiatočníkov, ale aj skúsených freeride lyžiarov je ako stvorený Kasprov vrchToto miesto majú mnohí zaškatuľkované ako kráľa lyžiarskych stredísk – možno kvôli prekrásnej prírode alebo kvôli nadmorskej výške, keďže ide o najvyššie položené stredisko na poľskej strane Tatier. Pre odvážnych a skúsených je tu postavená lanovka až do výšky 1987 m n. m. a odtiaľ vzrušujúca päť kilometrová jazda nadol. Celkovo ponúka viac ako 15 km zjazdoviek, a tak si na svoje prídu úplní začiatočníci aj skúsení profíci. 

 

Lyžovačka v Poľsku má svoje čaro aj kvôli vychýrenej poľskej gastronómii. Stredisko Kasprov vrch je len na skok od Zakopaného, ktoré je známe množstvom kvalitných kaviarní a reštaurácií. Zo špecialít určite ochutnajte malé syrčeky či jedlo s názvom bigos. Ide o zmes kyslej kapusty a mäsa, ktoré Poliaci vedia unikátne dochutiť.

                    

Ak vás tento malý tip na výlet presvedčil, nezabudnite na cestovné poistenie. Zvlášť, ak sa chystáte lyžovať a využiť pri tom freeride a iné rizikové trasy. Poistenie na lyžovačku je najmä na nových a nepreskúmaných miestach v zahraničí veľmi zodpovednou voľbou.

Poisťovňa Union kryje klientom so zakúpeným rizikom: „Poistenie nákladov na technickú pomoc pri záchrannej akcii“ náklady na záchranu života do sumy 50 000 EUR. Suma zahŕňa vyhľadávanie, vyslobodzovanie, pozemnú, leteckú a vodnú prepravu k najbližšej zdravotníckej službe alebo do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia a prepravu (zvoz) telesných pozostatkov.

 

 

Martina Harsanyiova