Zdieľať

Kam na výlet: Čo tak lyžovačka v Poľsku? Je vhodná pre deti, začiatočníkov, skúsených, ale aj na freeride!

Dnes už nie je ničím výnimočným, že vášniví lyžiari radi skúšajú aj lyžiarske strediská blízko či ďalej od rodných hraníc. Kam na zimnú dovolenku, aké miesto si zvoliť?

Dnes už nie je ničím výnimočným, že vášniví lyžiari radi skúšajú aj lyžiarske strediská blízko či ďalej od rodných hraníc. Kam na zimnú dovolenku, aké miesto si zvoliť? Ak ste rodinka, kde ocko je skúsený freerider a nestačia mu klasické zjazdovky, no máte aj malé deti, ktoré ešte potrebujú lyžiarsku školu a bezpečný terén, tento tip určite oceníte. 

 

Lyžovačka v blízkosti domova, ale máličko za hranicami, je ako stvorená pre tých, ktorí okrem kvalitne stráveného času na svahu, radi spoznávajú mentalitu iných národov. Poľsko je čoby kameňom dohodil, no malebné mestečká plné prívetivých domácich očaria nejedného turistu. Ak si kladiete otázku, kam na dovolenku autom, lyžovačka na poľskej strane Tatier bude pre vás to pravé orechové.

Pre deti, začiatočníkov, ale aj skúsených freeride lyžiarov je ako stvorený Kasprov vrchToto miesto majú mnohí zaškatuľkované ako kráľa lyžiarskych stredísk – možno kvôli prekrásnej prírode alebo kvôli nadmorskej výške, keďže ide o najvyššie položené stredisko na poľskej strane Tatier. Pre odvážnych a skúsených je tu postavená lanovka až do výšky 1987 m n. m. a odtiaľ vzrušujúca päť kilometrová jazda nadol. Celkovo ponúka viac ako 15 km zjazdoviek, a tak si na svoje prídu úplní začiatočníci aj skúsení profíci. 

 

Lyžovačka v Poľsku má svoje čaro aj kvôli vychýrenej poľskej gastronómii. Stredisko Kasprov vrch je len na skok od Zakopaného, ktoré je známe množstvom kvalitných kaviarní a reštaurácií. Zo špecialít určite ochutnajte malé syrčeky či jedlo s názvom bigos. Ide o zmes kyslej kapusty a mäsa, ktoré Poliaci vedia unikátne dochutiť.

                    

Ak vás tento malý tip na výlet presvedčil, nezabudnite na cestovné poistenie. Zvlášť, ak sa chystáte lyžovať a využiť pri tom freeride a iné rizikové trasy. Poistenie na lyžovačku je najmä na nových a nepreskúmaných miestach v zahraničí veľmi zodpovednou voľbou.

Poisťovňa Union kryje klientom so zakúpeným rizikom: “Poistenie nákladov na technickú pomoc pri záchrannej akcii” náklady na záchranu života do sumy 50 000 EUR. Suma zahŕňa vyhľadávanie, vyslobodzovanie, pozemnú, leteckú a vodnú prepravu k najbližšej zdravotníckej službe alebo do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia a prepravu (zvoz) telesných pozostatkov.

 

 

0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia