Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Deň zdravia v Unione 2023

placeholder logo union
V pondelok 13. novembra 2023 organizujeme v našej centrále Deň zdravia, aby sme sa postarali aj o vás, našich zamestnancov a zamestnankyne. Pripravili sme pre vás zaujímavé aktivity, prednášky, workshopy a sprievodný program, ktoré vám v nasledujúcich riadkoch bližšie predstavíme.
placeholder logo union
V článku si prečítate:

Prednášky

Akupresúra na pracovisku (od 09:00 do 10:00 h., zasadačka Horehronie/Bratislava) – Naučíme sa špecifické body na ľudskom tele, ktoré môžeme stimulovať pomocou našich prstov tak, aby sme mohli riešiť bežné zdravotné problémy v práci – únavu, bolesti, nesústredenosť, ale tiež použiť ako prevenciu pred infekciami či na podporu vitality.

Psychický stres a emócie. Ako ich zvládať? (od 12:30 do 13:30 h., zasadačka Horehronie/Bratislava) – Každodenný rytmus nás ovplyvňuje nie len po fyzickej, ale aj psychickej stránke a naopak. Každý z nás reaguje na psychický stres odlišne, každý má svoj spôsob ako sa s ním vyrovnáva, niekto lepšie a niekto zlyháva pri menšej záťaži. Aký je rozdiel medzi reálnym ohrozením a psychickým stresom, ktorý si sami spôsobujeme? Ako na stres reagujeme v rôznych obdobiach života? Ako naša myseľ na základe skúseností produkuje emočný stres? Povieme a prejdeme si techniky na zvládanie emočnej reakcie.

Zdravie prírodnou cestou pomocou aromaterapie (od 13:00 do 14:00 h., zasadačka Orava) – Aromaterapia nie sú len pekné vône, ale sú to prírodne látky z rastlín, tzv. esenciálne oleje, ktoré nám pomôžu podporiť zdravie prírodnou cestou. Poďte sa naučiť pomôcť si pri bežných zdravotných ťažkostiach či už doma alebo v práci. Dozviete sa ako podporiť imunitu, zbaviť sa tráviacich problémov, bolesti hlavy, svalov, kĺbov. Esenciálne oleje pomáhajú aj pri nespavosti, strese a emočných ťažkostiach. A to všetko veľmi jednoducho a zdravo, a ešte aj príjemne voňavo. Súčasťou workshopu/prednášky sú esenciálne oleje, ktoré si môžete priamo vyskúšať a zažiť na vlastnej koži.

Ako uvoľniť krčnú chrbticu (od 14:00 do15:00 h., zasadačka Horehronie/Bratislava) – Krčná chrbtica je najpohyblivejšia a zároveň najpreťažovanejšia časť chrbtice. Musí denne zvládať obrovskú záťaž. Nesie váhu hlavy a nadväzuje na oveľa menej pohyblivú hrudnú chrbticu. Preťažujeme ju ale moderným spôsobom života. Trávime oveľa viac času v sede, sedíme nezdravo a niekedy aj na zlej stoličke, máme zlé nastavenie pracovného priestoru, skláňame sa nad mobilom a častokrát aj nesprávnu polohu počas spánku. V rámci prednášky si povieme, ako je možné tieto chyby odstrániť a ukážeme si praktické cviky na uvoľnenie krčnej chrbtice, ktoré môžete cvičiť ako v práci, tak aj doma.

Aktivity

Relaxačná masáž: Masáž s odborníkom/odborníčkou zameraná na uvoľnenie napätia v oblasti krčnej chrbtice, ramien a hlavy. Napomáha k lepšiemu prekrveniu a podporuje lymfatický a cievny systém. K dispozícii budú štyria maséri v štyroch zasadačkách v čase od 8:00 do 16:00 h.

Meranie skladby tela na váhe Tanita: Na prístroji Tanita vám zmerajú skladbu tela (analýza telesného tuku, viscerálny tuk, analýza BMI a svalovej hmoty, telesná voda). Následne tieto hodnoty spoločne prekonzultujete s odborníkom alebo odborníčkou. Poskytnú vám užitočné rady a tipy na vylepšenie  jedálnička a odporučia vám aj výber vhodnej pohybovej aktivity. Po nameraní hodnôt nasleduje interpretácia výsledkov, ktoré sú k dispozícií aj vo vytlačenej verzii. Aktivita bude prebiehať v Chill Out zóne na piatom poschodí.

Vyšetrenie kožných znamienok: Vyšetrené bude každé jedno znamienko (bude potrebné vyzliecť sa do spodnej bielizne) a v prípade potreby bude vystavený výmenný lístok na odstránenie podozrivého kožného znamienka.
Toto vyšetrenie je určené IBA PRE POISTENCOV a POISTENKY UZP. Pani doktorke bude potrebné poskytnúť presné meno a priezvisko + rodné číslo + si priniesť kartičku poistenca. Vyšetrenie bude prebiehať v zasadačke Liptov.

Očné vyšetrenie: vyšetrenie zrakovej ostrosti, čítanie na blízko, meranie vnútroočného tlaku, ai. Sprievodným programom bude možnosť kúpy okuliarov. Meranie zraku ale nie je podmienené kúpou okuliarov. Vyšetrenie bude prebiehať vo Focus Room na 4. poschodí.

Merania: meranie cholesterolu, hemoglobínu, kyseliny močovej z krvi, PSA test pre pánov, BMI, tlak bude prebiehať v zasadačke Tatry training room v čase od 8:30 do 15:00 h. Na meranie sa, prosím, zapíšte do tabuľky. V prípade, že nemáte vytvorené konto na VIP Union, prikladáme ID kód, cez ktorý sa môžete registrovať 11-EEK-899-1. Výsledky bude následne zapísané do on-line sprievodky vipunion.sk.

Workshopy

Samovyšetrenie je rýchly a bezplatný spôsob ako je možné predísť pokročilej rakovine. Na workshope si povieme, prečo je samovyšetrenie dôležité, ako často by sme samovyšetrenie mali robiť, aký je správny spôsob samovyšetrenia a tiež si na maketách samovyšetrenie nacvičíme.

Sprievodný program

Vyšetrenie pleti a hĺbková analýza 3 vrstiev pokožky s Oriflame. Vyšetrením sa zistí:

Zároveň sa pleť ošetrí a odporučí sa vhodná starostlivosť o pleť. Vyšetrenie trvá 40 min./osoba spolu s poradenstvom kozmetičkami z Oriflame.

Čerstvé ovocie (priestor na 4. poschodí) – výber bude z viacerých druhov ovocia.

Zdravé obložené chlebíčky (priestor na 4. poschodí) – na výber bude osem druhov chlebíčkov.

Prihlasovať na prednášky/aktivity sa môžete od 6. novembra 2023 od 9:00 h. Na zápisných hárkoch, pri každej aktivite, nájdete aj informáciu, v ktorej zasadačke bude realizovaná.

Užime si spoločne tento deň a spravme niečo pre svoje zdravie napr. aj tým, že počas celého dňa budeme využívať schody a nie výťah, zvolíme si zdravé raňajky a obed, vystúpime o pár zastávok skôr alebo do práce pôjdeme peši.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.