Atoms/icons/24/grey/info-24
……………
Zdravotná poisťovňa v mobilnej aplikácií

Zdieľať

Deň zdravia v Unione 2022

placeholder logo union
Dňa 29. septembra 2022 organizujeme v spoločnosti Deň zdravia, aby sme sa postarali aj o vás, našich zamestnancov a zamestnankyne. Pripravili sme pre vás zaujímavé aktivity, prednášku a sprievodný program.
placeholder logo union
V článku si prečítate:

Prednášky

Ako prispôsobiť stravu sedávemu zamestnaniu: V dnešnej dobe sa veľké množstvo povolaní vykonáva za počítačom, prípadne iným strojom, pri ktorom človek sedí. Zdĺhavé sedenie s minimálnym pohybom, vedie k rôznym zdravotným problémom. Pomôcť si vieme nielen správnym pohybom, ale aj správne zvolenými stravovacími návykmi. V rámci tejto prednášky si zodpovieme otázky: Ako by mala vyzerať skladba stravy pri sedavom zamestnaní? Aký príjem energie zvoliť a ako regenerovať telo? Ako môžeme zvýšiť výkonnosť a naopak eliminovať stres pomocou stravy? Aká výživa podporuje činnosť mozgu? Prebiehať bude v čase od 13:00 do 14:00 h. v zasadačke Horehronie.

Syndróm vyhorenia: Ak sa dlhodobo cítite bez energie, vašej práci chýba zmysel a rezignovali ste už aj na vzťahy v nej, môže ísť o syndróm vyhorenia. Je to zhluk príznakov, ktoré sa vyskytujú najčastejšie v profesiách, kde sa pracuje s ľuďmi. V rámci prednášky sa budete môcť otestovať, či máte niektoré z príznakov syndrómu vyhorenia. Budeme sa rozprávať o tom, prečo niektorí vyhoria a iným to nehrozí. Povieme si ako sa syndróm vyhorenia vyvíja a aké sú jeho typické prejavy. Nakoniec sa budeme venovať najdôležitejšiemu – prevencii. Prebiehať bude v čase od 09:00 do 10:00 h. v zasadačke Horehronie.

Spoznajte benefity Union zdravotnej poisťovne: Povieme si o benefitoch, o tom aké výhody môžete mať vy a vaši  rodinní príslušníci. Prednáškou nás povedú kolegovia Marek Karol a Paula Póorová, ktorým budete môcť klásť otázky. V prípade, že máte otázky už teraz, obráťte sa na Mareka alebo Paulu, ktorí vám otázky veľmi radi zodpovedajú. Prebiehať bude v čase od 10:30 do 11:30 hod. v zasadačke Horehronie.

Aktivity

Relaxačná masáž: Masáž s odborníkom zameraná na uvoľnenie napätia v oblasti krčnej chrbtice, ramien a hlavy. Napomáha k lepšiemu prekrveniu a podporuje lymfatický a cievny systém. K dispozícii budú štyria maséri a maseérky v štyroch zasadačkách v čase od 8:00 do 16:00 h.

Meranie skladby tela na váhe Tanita: Na prístroji Tanita vám zmerajú skladba tela (analýza telesného tuku, viscerálny tuk, analýza BMI a svalovej hmoty, telesná voda). Následne tieto hodnoty spoločne prekonzultujete s odborníkom, ktorý vám poskytne užitočné rady a tipy napríklad na vylepšenie jedálnička a odporučí vám aj výber vhodnej pohybovej aktivity. Po nameraní hodnôt nasleduje interpretácia výsledkov, ktoré sú k dispozícií aj vo vytlačenej verzii. Aktivita bude prebiehať v Chill Out zóne na piatom poschodí.

Stres audit: Diagnostika miery prežívaného stresu s odporúčaniami na základe výsledku. Vyšetrenie je neinvazívne, vykonáva sa na základe metódy HRV (variabilita srdcovej činnosti), ktorá analyzuje srdcovú frekvenciu. Zasadačka Ponitrie na piatom poschodí.

Kožné vyšetrenie: ​​​​​​​vyšetrenie kožných znamienok. ​​​​​​​Zasadačka Hont.

Sprievodný program

Na recepcii:

Užime si spoločne tento deň a spravme niečo pre svoje zdravie napr. aj tým, že počas celého dňa budeme využívať schody a nie výťah, zvolíme si zdravé raňajky a obed, vystúpime o pár zastávok skôr alebo do práce pôjdeme pešo.

Čerstvé ovocie (priestor na 4. poschodí) – výber bude z viacerých druhov ovocia.

Zdravé obložené chlebíčky (priestor na 4. poschodí) – na výber bude osem druhov chlebíčkov.

Prihlasovať na prednášky/aktivity sa môžete od 6. novembra 2023 od 9:00 h. Na zápisných hárkoch, pri každej aktivite, nájdete aj informáciu, v ktorej zasadačke bude realizovaná.

Užime si spoločne tento deň a spravme niečo pre svoje zdravie napr. aj tým, že počas celého dňa budeme využívať schody a nie výťah, zvolíme si zdravé raňajky a obed, vystúpime o pár zastávok skôr alebo do práce pôjdeme peši.

Martina Harsanyiova

VYHRAJTE iPHONE 14 A 115 ĎALŠÍCH CIEN

Aktualizujte si svoje kontaktné údaje a potvrďte marketingový súhlas. Ste v hre o:

  • iPhone 14;
  • dovolenové poukážky v hodnote 285 eur;
  • 20 eur do kníkupectva Martinus. 

Naše ambície v oblasti vedenia spoločnosti

Vykonávať naše podnikanie v transparentným a udržateľným spôsobom

  • Udržateľné investície a obchodné operácie.
  • Voľba obchodných partnerov, ktorí tiež kladú dôraz na udržateľnosť.
  • Prevádzkovať naše podnikanie transparentným a udržateľným spôsobom.
  • Chrániť informácie a dáta našich klientov a partnerov pred ich zneužitím tým, že zabezpečujeme bezpečnosť našich digitálnych riešení a služieb.
  • Budovať otvorenú, inovatívnu a etickú korporátnu kultúru.
  • Prevencia a odhaľovanie korupcie a úplatkárstva prostredníctvom školeného interného tímu.
  • Vyžadovanie tohto prístupu aj od partnerov formou zmluvných dojednaní.