6 lyžiarskych stredísk v zahraničí, kam sa oplatí vycestovať

Vybrali sme pre vás 6 lyžiarskych stredísk v zahraničí, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Každé je niečím špeciálne a ponúka jedinečný zimný športový zážitok. Výhľad na Mont Blanc si určite budete pamätať do konca života rovnako ako adrenalínovú sánkovačku v rakúskych Alpách.

Chystáte sa v tejto sezóne na lyžovačku do zahraničia? Či už ste kráľom všetkých slovenských zjazdoviek a potrebujete vyskúšať niečo nové, alebo chcete zimnú lyžovačku spojiť s výletom do zahraničia, určite oceníte výber tých najlepších lyžiarskych stredísk v zahraničí, kam sa naozaj oplatí vycestovať. V Európe máme šťastie na naozaj nádherné hory a či sa už vyberiete do Talianska, Rakúska alebo Švajčiarska, Alpy si určite zamilujete.

Rakúsko – Sölden

Na západe Rakúska, v Tirolsku, nájdete toto lyžiarske stredisko, ktoré je dokonalým rajom pre snowboardistov. Okrem 144 kilometrov zjazdoviek tu je aj jeden z najlepších snowboard parkov v Európe. A až 27 kilometrov zjazdoviek je určených pre pokročilých lyžiarov, takže na svoje si prídete, či už cestujete ako rodina alebo hľadáte adrenalínové športovanie. Všade sa dostanete skibusom a je postarané aj o aprés-ski. Celodenný ski-pass pre dospelú osobu viete kúpiť od 51,50 €, cena sa však mení podľa sezónnosti, takže si ju radšej skontrolujte.

Rakúsko – Semmering

Lyžiarske stredisko Semmering pravdepodobne ani nemusíme veľmi predstavovať. Je to jedna z najobľúbenejších zahraničných destinácií slovenských lyžiarov. Do kariet nám hrá aj skvelá dopravná dostupnosť, keďže sa na Stuhleck viete dostať za výhodnú cenu autobusom Slovaklines, kde si navyše môžete kúpiť aj skipass za výhodnú cenu. Z tejto lyžovačky sa teda dá spraviť pohodlný výlet. Vrch Stuhleck sa nachádza na východnom okraji Álp a je najväčším lyžiarskym strediskom na východe Rakúska. V roku 1891 sa práve na Stuhlecku uskutočnil prvý výstup na lyžiach a Semmering je teda právoplatne jedným z najvýznamnejších rakúskych zimných športových stredísk.

Rakúsko – Kaprun

Hádajte, aká je ďalšia obľúbená slovenská destinácia? Stredisko Kaprun – Zell am See sa nachádza na ľadovci v nadmorskej výške 3029 metrov, má viac ako 130 km lyžiarskych zjazdoviek a 2 snowboardové areály. Obľúbenou atrakciou je aj osvetlená sánkarská dráha, ktorá je vďaka tunelom veľmi zaujímavá. Na svoje si prídu aj rodiny s deťmi a aj mladšie partie, pričom každý večer sa v stredisku koná rôzny program, zameraný najmä na mladších návštevníkov.

Taliansko – Val di sole

Doslova slnečné údolie v talianskych Alpách si vás určite získa. Ide o jedno z najmodernejších lyžiarskych stredísk v krajine cestovín a dobrého vína. Nachádza sa na rozhraní Lombardie a Trentina a v areáli nájdete viacero lyžiarskych stredísk. V Passo Tonale sa napríklad dá lyžovať celoročne vďaka ľadovcu Presena vo výške 3016 m.n.m. Vo Val di sole naozaj nájdete lyžovačku na vysokej úrovni kvality a to na približne 120 kilometroch zjazdoviek, z toho 6 čiernych, 23 červených a 12 modrých zjazdoviek pre začiatočníkov. Navyše, nachádza sa tu až 24 kilometrov bežeckých tratí. A najlepší bonus? Predsa nádherný výhľad z ľadovca.

Francúzsko – Chamonix

Chceli by ste si zalyžovať pod najvyšším vrchom Európy? Vo Francúzsku je to možné, veď lyžiarske stredisko Chamonix – Mont Blanc patrí k tým najlepším. Asi nemusíme hovoriť, že v tomto stredisku nájdete naozaj všetko, čo by ste od poriadnej kvalitnej lyžovačky mohli očakávať. Nachádza sa tu až 106 zjazdoviek všetkých náročností, ktoré sa rozkladajú na 119 kilometroch a vyviezť sa na ne môžete vďaka 65 moderným lanovkám a vlekom. Najdlhšia trať meria až 19 kilometrov a to si k tomu ešte pripočítajte dokonalú prírodu a perfektný výhľad. Doslova raj na zemi!

Švajčiarsko – Zermatt

Najkrajšiu švajčiarsku lyžovačku nájdete v Zermatte a určite si všimnete aj siluetu majestátneho Matterhornu, ktorá doslova dominuje tomuto lyžiarskemu stredisku. Najdlhšia zjazdovka rovno od Matterhornu až do Zermattu má až 25 kilometrov. V tomto stredisku, ktoré je najvyššie položené stredisko v Alpách, si užijete výbornú lyžovačku aj v lete a vybláznia sa tu naozaj všetci – deti, aj milovníci adrenalínu.

Nezabudnite, na poistení sa neoplatí šetriť!

Lyžovačka na ľadovci je určite dokonalým zimným zážitkom, nenechajte si ju preto pokaziť zbytočnými nepríjemnosťami. Zásah horskej služby, vrtuľník alebo iný prevoz môže poriadne vyťažiť vašu peňaženku. Je preto dobré pripraviť sa na cestu poriadne a nezabudnúť na cestovné poistenie od Union poisťovne. V ňom máte zimné športy poistené už v základnom balíku a pripoistiť si môžete aj zásah horskej služby!