Zdieľať

5 rád ako sa dostať pred letom do formy…

Ak vás posledné mesiace obrali o energiu a naopak vám pridali na váhe, nezúfajte. Máme pre vás 5 zaručených rád, ako sa cítiť fit a s radosťou sa tešiť na leto.

 

Vianoce, Veľká noc – všetko to ubehlo akosi rýchlo a honosne. Aj vy ste strávili tieto sviatky hlavne prejedaním? Rozmýšľate, ako sa dať pred letom do formy? Nebudeme vám kázať o prísnych diétach či vojenskom cvičebnom režime, ale v záujme vlastného zdravia je po takej záťaži nesmierne dôležité organizmus detoxikovať. Nasledujúce tipy vám poradia, ako na to.

 • Pite veľa tekutín – najmä vodu a ako doplnok bylinkové čaje, kvalitné džúsy… Telo, ale aj vlasy a pleť sa vám poďakujú. Telu určite pomôže doplnenie chýbajúcich látok. Minerálne vody môžu byť vítaným pomocníkom. Pozor, aby ste sa vyhli „predávkovaniu“ konkrétnou látkou, je dobré ich striedať. Nadmerná konzumácia jedného  druhu minerálnej vody sa môže prejaviť opúchaním chodidiel a lýtok. Najneskôr vtedy treba „minerálku“ vystriedať, alebo zvoliť iný nápoj. Počas teplých dní sa odporúčajú vlažné nápoje, nie vyslovene studené.

 

 • Sfarbite svoj tanier – pri príprave obsahu vášho jedálnička ponechajte svoje typické či obľúbené jedlá, ale pridajte k nim niečo navyše. Inšpirujte sa okolitými záhradami či farbami, ktoré nájdete v prírode. Zelená (paprika, cukina), červená (paradajky, reďkovky), žltá (kukurica), fialová (baklažán) – to všetko váš metabolizmus nakopne a možno vám aj vyčaruje úsmev na tvári. Bonus navyše!

 

 • Na nohy! – akýkoľvek pohyb je veľkým prínosom pre vaše zdravie. Netreba si klásť nerealistické ciele, pomôže vám aj rozhodnutie chodiť po schodoch namiesto výťahom. Alebo sa nechajte uniesť pekným slnečným dňom, vystúpte z autobusu o zastávku skôr a užite si príjemnú prechádzku. Alebo každý deň predĺžte prechádzku so psom o jednu minútu. Takto stačí postupovať mesiac, potom by sa to už nemuselo páčiť rodine. Dôležité je mať na mysli jedno: ak dnes urobím o krok viac ako včera, mám o jeden krok lepšiu kondíciu, a keď zajtra pridám ďalší krok, budem mať lepšiu formu o dva kroky oproti včerajšku.

 

 • Odstráňte „pokušenia“ – ak vás večer prepadne chuť „mlsať“ a v komore sa na vás usmejú tri bonboniéry či dve kilá orieškov, ľahko im podľahnete. Snažte sa preto tieto pochúťky eliminovať. Kúpte si kúsok, keď na ne dostanete chuť, ale zbytočne ich nezhromažďujte. Keď večer pri telke dostanete chuť na niečo dobré, siahnete možno radšej po čerstvom melóne, kúsku syra, alebo inej zdravšej maškrte. Výraznou pomocou pri zvládaní hladu môže byť sušené ovocie. Zaplní žalúdok, doplní vitamíny, minerály a má pomerne nízku kalorickú hodnotu. Ale pozor na to sladené a v čokoláde, ktoré je skrytou kalorickou bombou.

 

 • Buďte k sebe dobrí – naučte sa odpustiť si drobné prešľapy, usmievajte sa na ľudí okolo seba, bozkávajte sa! (Pozor, nie na ústa s neznámymi ľuďmi – môže uškodiť imunite a manželstvu) Nielen, že tým spálite kalórie (až 6 za minútu!), ale oxytocín vyplavený do krvi vám hneď zlepší náladu. A všetko, čo vám navodí príjemné myšlienky, je priaznivé aj pre vaše zdravie. Vaše telo sa vám za to odmení.
0 %
Zľava

Zľava 5% pre klientov Union poisťovne a poistencov Union zdravotnej poisťovne.

Union Poisťovňa

Share on facebook
Share on twitter

Pomohla ti táto odpoveď?

Oznámenie o odklade splatnosti preddavku na zdravotné poistenie v dôsledku COVID-19 za Marec 2020 (PDF)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (ELEKTRONICKÁ VERZIA)

Prihláška do Union zdravotnej poisťovne, a.s. (PDF)

Žiadosť o splátkový kalendár
Online verzia | PDF verzia

Žiadosť o vydanie kombinovaného preukazu poistenca / európskeho preukazu zdravotného poistenia (PDF)

 • Ak žiadosť o vydanie preukazu poistenca podáva za poistenca iná osoba (netýka sa zákonných zástupcov maloletých detí), ktorá prevezme preukaz osobne na kontaktnom mieste, prípadne ho žiada doručiť poštou na svoju adresu, je potrebné, aby k Žiadosti priložila prílohu – úradne overené Plnomocenstvo. (PDF)

Žiadosť o vydanie formulára / prenosného dokumentu a o dopísanie nezaopatreného rodinného príslušníka do formulára (PDF)

Dotazník pre určenie štátu bydliska (nariadenie ES č. 883/2004 a 987/2009) (PDF)

Čestné vyhlásenie ku skutočnostiam rozhodujúcim pre vznik platiteľa poistného – štát (Starostlivosť o dieťa do 6 rokov / opatrovanie osoby s ťažkým zdravotným postihnutím) (PDF)

Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
Online verzia | PDF verzia

Univerzálne oznámenie poistenca (PDF)

 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ (platné do 31.12.2008)
  PDF 1. časť2. časť

 • Oznámenie o príjmoch za rok 2016
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2013
  Word verzia | PDF verzia
 • Oznámenie o príjmoch za rok 2012
  Word verzia | PDF verzia
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.06.2018
  UPOZORNENIE: – formulár odporúčame stiahnuť a vypĺňať priamo v PC, vypĺňanie online v prehliadači nemusí fungovať správne
 
 • Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie – Zamestnávateľ PDF verzia platná od 01.02.2015 do 31.5.2018´
  UPOZORNENIE: V prípade, ak má zamestnávateľ 3 a viacerých zamestnancov je povinný mesačný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni výlučne elektronicky.
 
 • Výkaz platiteľa dividend
  PDF verzia platná od 01.02.2014 (AKTUÁLNA)
 • Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie
  PDF verzia
 • Žiadosť o potvrdenie, vrátenie preplatku, iný dôvod podania žiadosti
  PDF verzia
 • Univerzálne oznámenie platiteľa poistného
  PDF verzia
 • Potvrdenie zamestnávateľa o uzatvorení pracovného pomeru, obdobného pracovného pomeru alebo iného pracovnoprávneho vzťahu zamestnanca bez trvalého pobytu na území SR 
  PDF verzia