Pravdivý príbeh: Prevencia, ktorá zachránila život

Mária Fumáčová sa vždy dobre stravovala, pravidelne športovala a nemala žiadne zdravotné problémy. Vo veku 43 rokov sa cítila zdravo. Napriek tomu poctivo chodila na prevenciu. A práve každoročná prehliadka Márii nakoniec zachránila život.

Mária Fumáčová sa vždy dobre stravovala, pravidelne športovala a nemala žiadne zdravotné problémy. Vo veku 43 rokov sa cítila zdravo. Napriek tomu poctivo chodila na prevenciu  vrátane každoročnej prehliadky u gynekológa, na ktorú má nárok každá žena od 18 rokov. Dôvod: jej babička podľa všetkého umrela na rakovinu maternice (aj keď sa to v tom čase detailne neskúmalo). A práve každoročná prehliadka Márii nakoniec zachránila život.

Rakovina vaječníkov patrí medzi najagresívnejšie druhy: nádor rastie veľmi rýchlo a v medicíne neexistuje spoľahlivá diagnostika, ako ho odhaliť. Navyše patrí k tým druhom rakoviny, ktoré dlhý čas vôbec nebolia. V rannom štádiu vie nádor odhaliť len skúsený gynekológ, ktorý si pri sonografickom vyšetrení všimne na vaječníkoch atypické zmeny.

Základom šance na úplné vyliečenie je preto pravidelná gynekologická prehliadka. M. Fumáčová po prvotnom zistení absolvovala v priebehu troch týždňov vyšetrenie onkomarkerov (s potvrdením nádoru), vyšetrenia v Národnom onkologickom centre a operáciu. Histológia (rozbor tkaniva nádoru) potvrdila zhubný nádor. Avšak vďaka operácii v rannom štádiu a ďalšiemu liečeniu je dnes Mária Fumáčová na dobrej ceste k úplnému uzdraveniu:

„Prešla som si všetkými štádiami – beznádejou, plačom nad vlastným nešťastím aj mobilizáciou síl za psychickej podpory mojich najbližších. Vďaka včasnej prevencii a skúsenému oku lekára som dostala druhú šancu. Mala som šťastie v nešťastí vďaka odhaleniu nádoru v rannom štádiu. Môj príbeh potvrdzuje, že preventívna prehliadka reálne zachraňuje životy.“

Napriek medicínskym pokrokom je rakovina stále druhou najčastejšou príčinou úmrtí na Slovensku. Jej liečba stojí postihnutých nielen obrovské množstvo síl, no i nemalé sumy peňazí. Union poisťovňa vám preto ako prvá na Slovensku prináša možnosť poistenia onkologickej choroby, ktoré vám v prípade najhoršieho pomôže zvládnuť nepriaznivý finančný dopad, ktorý je, bohužiaľ, často s dlhodobou liečbou spojený.

Financie môžete použiť na čokoľvek, čo nie je hradené z verejného zdravotného poistenia. Napríklad splátky hypotekárneho a spotrebného úveru, rekonvalescenčný pobyt pri mori alebo akékoľvek výdavky spojené s plnohodnotným životom počas boja s rakovinou. Poistenci Union zdravotnej poisťovne majú 20% zľavu na poistenie onkologických chorôb a mnoho ďalších výhod.